ב"ה יום רביעי, כ" מנחם-אב תשע"ט | 21.08.19
גבי דרוק ואביו השליח במהלך האירוע
גבי דרוק ואביו השליח במהלך האירוע צילום: בלעדי לשטורעם
ה'אפשערעניש של גבי' שריגש את יהודי קנקון ● בלעדי

חופים מרהיבים ויעד תיירותי מועדף, הם רק המעטפת של הפעילות החב"דית הייחודית בעיר קנקון במדינת מקסיקו ● מאות איש נאספו בראשית השבוע למעמד מרגש, תספורת לחייל בצבאות השם שנקרא ע"ש השליח למומביי הודו, ידידו של אבי הבן ● הצצה מרתקת לפעילות רבת אנפין של השלוחים הרב מנחם מענדל ורחל שיחיו דרוק, שלוחי כ"ק אדמו"ר זי"ע למקום ● גלריית ענק, סרטוני וידאו מרגשים
מערכת שטורעם

מוסדות חב"ד ליובאוויטש שע"י בית חב"ד קנקון, מקסיקו, בניהולם של השלוחים הרב מנחם מענדל ורעייתו רחל שיחיו דרוק, חגגו בראשית השבוע אירוע מרגש שאיחד את כל יהודי העיר.

עיר הנופש המדהימה והמפורסמת ביותר במקסיקו, הפכה לפני חמישים שנה לאתר תיירות מהמובילים בעולם, לאחר שנבנו בה מלונות יוקרה, מסעדות איכותיות, אזורי בילוי וקניונים, והכל מטופח, מושקע ובנוי במיוחד לתיירים, בשילוב חופים מרהיבים עם מים בצבעי טורקיז.

אך פעילות חב"דית קבועה החלה רק לפני חמש שנים, כאשר הגיעו למקום שלוחי הרבי. במשך זמן זה הצליחו השלוחים בלעה"ר להפריח את השממה, ולבנות לראשונה קהילה יהודית מקומית, עם מוסדות קהילתיים, בית כנסת ומעונות יום, תלמוד תורה ו'היברו סקול' לימי ראשון, ועוד.

*

העיר השוכנת בחלק של המדינה הקרוב לחופי מיאמי של ארה"ב, זכתה לחוות אירוע מרגש ונדיר שאיחד את יהודי העיר, השמחה של משפחת השלוחים בתספורת לבנם החייל בצבאות השם גבריאל נח שיחי' דרוק.

הבן נולד שבועות ספורים לאחר הטבח הנורא שהתרחש בבית חב"ד מומביי בהודו, שם רצחו המחבלים ימ"ש את השלוחים הרב גבריאל נח ורבקה הולצברג הי"ד, ואת האורחים ששהו במקום.

ההחלטה גמלה בלבם, לקרוא לנולד הטרי, על שמו ולזכרו של השליח, שהיה ידיד קרוב של אבי הבן.

עתה, במלאות שלוש שנים לאירוע הנורא ההוא, כיתרון האור מן החושך, חגגה הקהילה היהודית כולה בהתרגשות את הכנסתו של הילד יניק וחכים ל'חיידר' המקומי, בארוע רב רושם.

מאות יהודים נרגשים התאספו למאורע המרגש, שמחת השלוחים שהפיחו לראשונה חיים יהודיים שורשיים בעיר המושכת אלפי איש בכל יום מימות השנה.

מקורבים רבים של השלוחים, שיש להם בתי קיט, או יותר נכון 'בתי נופש לחורף' הקדימו את חופשת החנוכה שלהם, והגיעו כבר בראשית שבוע זה למקום, כדי לחגוג יחד עם השלוחים והקהילה המקומית את הארוע הנדיר והמיוחד.

אורחים רבים הגיעו מניו יורק, ממונטריאול, מיאמי, ועוד ערים בארצות הברית וקנדה, היכן שהחורף נותן את אותותיו. בכך הם נתנו ביטוי לקרבה המשפחתית המיוחדת שיש להם עם השלוחים, והוקרה לעבודת השליחות הק' שהם עושים במקום בשליחותו של רועה הדור ומנהיגו, כ"ק אדמו"ר זי"ע.

*

המטעמים הרבים, הובאו והוכנו ברובם על ידי אמה של השליחה, מרת חנה שתחי' מלכא מקראון הייטס, אשתו של הרה"ח ר' דוד ע"ה שנפטר בפתאומיות לפני חודשים ספורים, ר' דוד ע"ה היה מתעניין תדירות בעבודת השליחות הק' של בתו וחתנו ותמך וסייע בכל מה שהיה בידו.

גם הוריו של השליח, הרה"ת ר' שמעון ורעייתו שיחיו דרוק מותיקי השלוחים בדטרויט מישיגן, הגיעו למקום, הרב דרוק שהה שם בשבת קודש שלפני הארוע, ואף נשא דברים נרגשים בפני הקהל הרב שגדש את בית חב"ד בתפילות השבת המרוממות.

*

השלוחים מבקשים לציין, את תודתם העמוקה להרב משה יהודא שיחי' קוטלרסקי, סיו"ר המל"ח שמסור ונתון בכל לבו ונפשו לטובתם של השלוחים בכל קצווי תבל, ומהווה עזר ואחיסמך להתבססות והתרחבות חב"ד בקנקון, וכן לאחיו הרב מענדל שיחי' קוטלרסקי, המסייע בנפש חפיצה בכל עת ובכל שעה.

אל המקום הגיעו גם השלוחים השכנים, הרב מנחם מענדל ורעייתו גולדבערג שיחיו, שלוחי הרבי לפלייא דל כרמל הסמוכה מרחק של שעה נסיעה.

לחצו לסרטון מרגש על 3 שנים לטבח והתספורת או כאן:


לחצו לסרטון מרהיב על הפעילות היהודית בקנקון או כאן:


י"ח בכסלו תשע"ב
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגב לכתבה

תגובות
3
1. מדהים
י"ח בכסלו תשע"ב
2. מזל טוב
סו נייס
מענדל ג
י"ח בכסלו תשע"ב
3. מזל טוב הרבה נחת אמיתי חסידי מאחלים משפחת מאיר וזהבה חולון ארה"ק
י"ח בכסלו תשע"ב