ב"ה יום רביעי, כ" מנחם-אב תשע"ט | 21.08.19
שבת מרוממת ביום הבהיר י"ד כסלו באהל הק' ● דיווח

מאות חסידים שבתו בשבת האחרונה על יד האהל הק' ● קבוצת מקורבים גדולה ממילוואקי התוועדה עם השליח הרב שמוטקין ● הישיבה החב"דית מלוס אנג'לס התוועדה עם הרב שכטר משיקאגו ● בין היתר שבתו במקום המשפיע הרב לימא וילהלם, איש בית רבי המשב"ק ר' חיים ברוך הלברשטאם ועוד
כתב שטורעם בארה"ב

מאות חסידים ומאות תמימים, שבתו יחדיו בצוותא, בשבת קודש יום הבהיר י"ד כסלו בד' אמותיו הק' של הרבי.

מיד אחרי תפילת ערבית חגיגית ומרוממת על יד האהל הק', קידשו כולם והצטרפו להתוועדות חסידים רבתית ב'טענטים' שמאחורי שורת הבתים של 'בית אהל חב"ד ליובאוויטש', בין האורחים הרבים בלטה קבוצה גדולה של בעה"ב מקורבים שהגיעו ממדינת ויסקונסין, יחד עם השליח הרב שמעי'ה שמוטקין ממילוואקי.

עם חיות מיוחדת, התוועדו השלוחים יחד עם האורחים, ופתאום פרץ לו נחשול ארוך שסחף אחריו את כל הישובים מתוועדים בנקודות השונות בטענטים. ניגוני החתונה הידועים נוגנו בשמחה רבה, והריקודים נמשכו שעה ארוכה.

*

אל המקום הגיעו גם תלמידי הישיבה קטנה, 'המתיבתא' של ישיבת חב"ד 'אור אלחנן' ליובאוויטש מקליפורניה, שהתוועדו בקארוואן המהודר נדבת מר קיי שיחי', יחד עם המשפיע הרב שכטר משיקאגו.

אל ההתוועדות הצטרף איש בית רבי, המשב"ק ר' חיים ברוך הלברשטאם שיחי' ששהה במקום בשבת מיוחדת זו, ושיתף את התמימים הצעירים באפיזודות שונות מהבית הקדוש של 'החתן והכלה' של יום מיוחד זה, כ"ק אדמו"ר והרבנית הצדקנית זי"ע.

*

בליל וביום שבת התוועד עם הקהל הגדול גם המשפיע של המתיבתא 'ישיבת מנחם מענדל ליובאוויטש' בדטרויט, מישיגן, ר' לימא וילהלם, ובמקום התקיימו כמה שמחות 'אויפרוף'.

עם צאת השבת, נערכה תפלת ערבית חגיגית בד' אמותיו הק' של הרבי, ושעה ארוכה לאחריה רקדו וזמרו כל האורחים והתמימים תלמידי הישיבה במקום את הניגון 'מהרה ישמע'.

*

כשעה לאחר צאת השבת, נערכו השולחנות ברוב פאר והדר, והכל הסבו להתוועדות חסידים המרכזית, לרגל יום הבהיר י"ד כסלו. גם תושבים רבים משכונת קראון הייטס ושכונות אחרות, הצטרפו עם צאת השבת להתוועדות החסידים ההמונית, שנמשכת בשעות אלו ממש, מתוך שמחה וששון, ואמירת 'לחיים' בשופי.

ב'טענט' סמוך, התקיים 'ראלי' מיוחד, כינוס צבאות השם לילדי וילדות השכונה, וילדי השלוחים מכל האיזור, לרגל יום הבהיר.

ט"ו בכסלו תשע"ב