ב"ה יום חמישי, י"ח אייר תשפ"ב | 19.05.22
מסע ההלוויה של הרוגים
מסע ההלוויה של הרוגים צילום: לע"מ
חמישים שנה לטבח

השבת ימלאו חמישים שנה לטבח בכפר חב"ד. הטבח שזעזע את המדינה, ואשר בעקבותיו שיגר הרבי מכתב מיוחד לתושבי הכפר (בארץ)
כתב שטורעם

השבת ימלאו חמישים שנה לטבח בכפר חב"ד. לפני חמישים שנה בשעות הערב של כ"ט בניסן תשט"ז בעיצומה של תפילת שמונה עשרה, פילח את חלל האויר צרור יריות. מסתננים מה'פדאיון' ירו לכל עבר לאחר שדאגו לנתק את זרם החשמל בשעת החשכה של תפילת ערבית.

תוצאות הטבח היו קשות. מדריך הנערים הת' שמחה זילברשטרום יחד עם חמישה נערים נוספים נרצחו. הרצח המתועב זעזע את אמות הסיפים במדינה ואישי ציבור רבים עשו את דרכם לכפר חב"ד כדי לבוא ולעודד. הרבנים הראשיים הרב יצחק הרצוג והרב יצחק ניסים, ביקרו במקום שבו בוצע הרצח.

גם מתושבי הכפר היו שחששו והחלו להשמע סברות של עזיבה. בעקבות האירוע הטראגי כתב הרבי אגרת מיוחדת לתושבי הכפר המזועזעים: "... תתגברו על כל מונע, תתחזקו בבנינים הפרטיים והציבוריים, תרחיבו כל המוסדות בכמות ובאיכות ...". מאוחר יותר, לאחר תשעה באב שלח הרבי בעקבות האירוע את השלוחים לארץ הקודש.

השבת, כאמור, יציינו חמישים שנה לטבח המתועב.

כ"ח בניסן תשס"ו
סידור מכותם בדם
סידור מכותם בדם | צילום: לע"מ
 
התדהמה וההלם, בליל הטבח הנורא
התדהמה וההלם, בליל הטבח הנורא | צילום: לע"מ
 
מסע ההלוויה של הרוגים
מסע ההלוויה של הרוגים | צילום: לע"מ
 
שוטר בודק את הנזקים במקום
שוטר בודק את הנזקים במקום | צילום: לע"מ
 
הגב לכתבה

תגובות
2
1. השלוחים הגיעו בה' מנחם
כ"ח בניסן תשס"ו
2. אבא שלי היה שם
בעקבות האסון בישיבת מרכז הרב, אבא שלי נזכר בטבח שנכח בו, הטבח במוסד שפרירים. לא מצאתי שום אזכור לנס ברוך השם שקרה לאבא שלי אשר כדור חדר לליבו, ובנס, החמיץ את הלב בשני מלימטרים. כולם חשבו שמת חס וחלילה ואף כתבו בעיתון שהוא מת! רק אחר כך תקנו ואמרו שנפצע קשה. מי שהיה שם לא שוכח את הזווועה והייתי רוצה לראות כתבות נוספות בנושא. אפשר וצריך לכתוב על ניסים במיוחד בימים קשים.
ט' באדר ב' תשס"ח