ב"ה ערב ש"ק, י"א כסלו תשפ"א | 27.11.20
האדמו"ר זצ"ל בכנס הרבנים
האדמו"ר זצ"ל בכנס הרבנים צילום: ארכיון
היו ימים > האדמו"ר מספינקא בכנס "פיקוח נפש"

הבוקר התקבלה הידיעה המעציבה על הסתלקותו של האדמו"ר כ"ק רבי מרדכי דוד כהנא מספינקא - ירושלים זצ"ל, והוא בשנות ה-80 לחייו ● במהלך השנים האחרונות הביע האדמו"ר זצ"ל עמדות תקיפות בכל הקשור לנושאי ארץ ישראל ולקח חלק בפעילות 'קונגרס הרבנים פיקוח נפש', ארגון המאגד מאות רבנים בישראל בהתנגדות תקיפה לנסיגות משטחי ישראל
כתב שטורעם
הבוקר התקבלה הידיעה המעציבה על הסתלקותו של האדמו"ר כ"ק רבי מרדכי דוד כהנא מספינקא - ירושלים זצ"ל, והוא בשנות ה-80 לחייו.

במהלך השנים האחרונות הביע האדמו"ר זצ"ל עמדות תקיפות בכל הקשור לנושאי ארץ ישראל ולקח חלק בפעילות 'קונגרס הרבנים פיקוח נפש', ארגון המאגד מאות רבנים בישראל בהתנגדות תקיפה לנסיגות משטחי ישראל.

הרב יוסף גערליצקי יו"ר קונגרס הרבנים "פיקוח נפש" מסר כי, האדמו"ר השתתף אישית בכנס מחאה נגד ההתנתקות שאורגן ע"י קונגרס הרבנים פיקוח נפש ונערך בבית מדרשו של כ"ק האדמו"ר מערלוי שליט"א, בה התכבד לפתוח את הכנס בנאום חוצב להבות עם דמעות בעיניו ותוך הבעת ביקורת גלויה על מהלכי הממשלה בכל הקשור לשמירה על שלימות הארץ ובטחון תושביה.

האדמו"ר זצ"ל הרבה לעודד ולחזק את רבני 'פיקוח נפש' הפועלים להסברת והפצת ההלכה בשולחן ערוך הלכות שבת סימן שכ"ט, האוסרת מסירת שטחי ארץ הקודש לנוכרים משום סכנת פיקוח נפש של עם ישראל, ונהג לומר להם כי פעילותם חשובה מאין כמותה להצלת יהודים בארץ הקודש.

יהא מליץ טוב בעד ארץ ישראל ועם ישראל.

כ"ד בתמוז תשע"א