ב"ה מוצאי ש"ק, י"ג חשוון תשפ"א | 31.10.20
הרבנים החתומים על המכתבים
הרבנים החתומים על המכתבים צילום: שטורעם
חב"ד מתאחדת: אנ"ש בישראל בהתעוררות רבתי

היסטוריה. דומה כי שנים רבות עברו מאז נצפתה בקהילת חב"ד בארץ הקודש אחדות מבורכת שכזאת: עשרות רבני ומשפיעי חב"ד מכל רחבי הארץ, יוצאים בקריאה המקיפה את כלל אנ"ש והתמימים, להניח את חילוקי הדעות בצד, ולמרות הכל להתאחד למען מטרה אחת ברורה ומוסכמת - להקדיש את יום כ"ז אדר א', להתעוררות באהבת ישראל בענין של "עשו כל אשר ביכולתכם", לאור המציאות הכואבת אשר כמעט עשרים שנה חלפו מאותה שיחת קודש מרטי
מערכת שטורעם

היסטוריה. דומה כי שנים רבות עברו מאז נצפתה בקהילת חב"ד בארץ הקודש אחדות מבורכת שכזאת: עשרות רבני ומשפיעי חב"ד מכל רחבי הארץ, יוצאים בקריאה המקיפה את כלל אנ"ש והתמימים, להניח את חילוקי הדעות בצד, ולמרות הכל להתאחד למען מטרה אחת ברורה ומוסכמת - להקדיש את יום כ"ז אדר א', להתעוררות באהבת ישראל בענין של "עשו כל אשר ביכולתכם", לאור המציאות הכואבת אשר כמעט עשרים שנה חלפו מאותה שיחת קודש מרטיטה, ועדיין לא הצלחנו לפעול את הגאולה האמיתית והשלימה.

לאחר שנים בהן התבצר כל צד בעמדתו, ולאחר שהיו רבים שחשבו כי המחלוקת בחב"ד הינה כורח המציאות ו"אחדות" הינה חלום רחוק, מוכיחים רבני ומשפיעי חב"ד כי כולנו בני אב אחד נחנו, וכי מטרת כולנו משותפת: לגרום נח"ר לרבי ולהביא להתגלותו המלאה.

על פי הצעת הרבנים, יתקיימו התוועדויות בכל מקום ומקום ברוח הדברים שנאמרו בשיחה הנ"ל, "לטכס עצה יחדיו מה לעשות וכיצד לעשות להביא את הגאולה בפועל ממש", מתוך התוועדות רעים באהבת ישראל.

קריאת הרבנים התקבלה בין אנ"ש בהתעוררות גדולה, ובערב שבת קודש נתלו ברבים מבתי הכנסת בארץ מכתבי רבני הקהילות המקומיות, כאשר בחלק מהמקומות כבר פורסמו מועדי ההתוועדויות שיתקיימו בעוד שבוע וחצי. לשטורעם נודע כי במקביל להתעוררות בין אנ"ש, ייערכו פעילויות מיוחדות לנשי ובנות חב"ד וכן לחיילי צבאות ה', שישלימו את היוזמה, וכך יתאחדו כלל אנ"ש בטיכוס עצה ומחשבה אודות פעולות ממשיות להבאת הגאולה.

ט"ז באדר א' תשע"א