ב"ה מוצאי ש"ק, כ"ג מנחם-אב תשע"ט | 24.08.19
ל"ג בעומר ללא הפסקה: 28 תהלוכות בתל-אביב

28 תהלוכות ססגוניות וכינוסי אחדות בהשתתפות עשרות אלפי ילדים והוריהם התקיימו במהלך היום בעיר ללא הפסקה - תל אביב ושכונותיה ● האירוע המרכזי שאורגן על-ידי "י מרכז חב"ד תל אביב בראשותו של השליח הרב יוסף גערליצקי, התקיים ב"גן מאיר" שבלב העיר, כאשר אלפי ילדים והוריהם גדשו את הג
כתב שטורעם

28 תהלוכות ססגוניות וכינוסי אחדות בהשתתפות עשרות אלפי ילדים והוריהם התקיימו במהלך היום בעיר ללא הפסקה - תל אביב ושכונותיה.

האירוע המרכזי שאורגן על-ידי "י מרכז חב"ד תל אביב בראשותו של השליח הרב יוסף גערליצקי, התקיים ב"גן מאיר" שבלב העיר, כאשר אלפי ילדים והוריהם גדשו את הגן, בו נערך "הפנינג" שכלל דוכנים רבים ופעילות יצירה חינוכית בדמות – הכנת כלי נגינה לכל ילד מחומרים ממוחזרים.

הורים רבים ניגשו להודות לר' יחזקאל גבירץ ממארגני התהלוכה, על השילוב המוצלח בין אהבת ישראל לאהבת הסביבה, בעזרת 'להקת ל"ג בעומר', שהדגישה בהופעתה את הנושא.

הרב יצחק ביר מנהל אגף הפעילות של המרכז סיפר לילדים את סיפור ל"ג בעומר ואת המסר של "ואהבת לרעך כמוך" - המוטו של ל"ג בעומר, חג האחדות.

בכינוס אמרו הילדים את 12 הפסוקים אותם הנחיל אוהב ישראל ומנהיגו, הרבי לילדי ישראל וכן נערך חידון נושא פרסים על ל"ג בעומר. הרב גערליצקי נשא דברים ובירך את הילדים, ועודד אותם ללכת בדרכו של הרשב"י והרבי נשיא דורנו, שהנחילו לנו 3 אהבות: אהבת ה', אהבת ישראל, ואהבת התורה. הוא איחל, שאהבת ישראל ששררה בכנס תמשיך לחיי היום-יום.

בסיום האירוע צעדו הילדים בתהלוכה ססגונית ומרשימה על הציר המרכזי – רח' קינג ג'ורג' - לכיוון גינת שינקין, כשבידיהם שלטים בעלי מסר יהודי וחינוכי, כשהם שרים שירי ל"ג בעומר. בראש התהלוכה צעדו מתופפי צבאות השם שנתנו מופע מרהיב עם התופים והמצלתיים. בגינה חיכה להם "איציק הליצן" בהופעה מיוחדת בנושא אהבת ישראל לכל יהודי.

כאמור, התקיימו בתל-אביב תהלוכות וכינוסים נוספים לכבוד ל"ג בעומר, בהם השתתפו עשרות אלפי ילדים. את הכינוסים והתהלוכות ארגנו השלוחים מנהלי סניפי חב"ד בשכונות תל-אביב-יפו.

י"ח באייר תש"ע