ב"ה מוצאי ש"ק, כ"ג מנחם-אב תשע"ט | 24.08.19
הנשיא עם הרב קוטלרסקי והרב קרינסקי
הנשיא עם הרב קוטלרסקי והרב קרינסקי צילום: מנחם קוזלובסקי
לפני האו"ם: נשיא הרפובליקה הגיע לקראון הייטס

מר ליונל פרננדז, נשיא הרפובליקה הדומיניקנית ורעייתו ד"ר מרגריטה, ביקרו במרכז חב"ד העולמי ביום שלישי, ונפגשו עם הרבנים יהודה קרינסקי ומשה קוטלרסקי. הנשיא הביע את תודתו לרבנים על השלוחים הקבועים למדינתו
Lubavitch.com

מר ליונל פרננדז, נשיא הרפובליקה הדומיניקנית ורעייתו ד"ר מרגריטה, ביקרו במרכז חב"ד העולמי ביום שלישי, ונפגשו עם הרבנים יהודה קרינסקי ומשה קוטלרסקי. הנשיא הביע את תודתו לרבנים על השלוחים הקבועים למדינתו.

הנשיא ורעייתו הגיעו לניו יורק במסגרת הוועידה הכללית של האו"ם. הנשיא חזר על הבטחתו לשלוחי הרבי במדינתו, הרב שמעון ומיכל פלמן, כי הוא מוכן לסייע ולתמוך בכל נושא שיידרש. הנשיא מבקש לסייע לחב"ד, כאשר את ההבטחה המקורית הוא נתן בארמון הלאומי ס. דומינגו.

הנשיא התעניין בהיסטוריה של חסידות חב"ד תחת הנהגת הרבי, בפעילות העולמית בהושטת יד לקרב אחים.

הרב קרינסקי העלה זכרונות מהשליחות לרפובליקה בתור תמים בתשי"ז, אז התגוררו כשבעים יהודים בלבד במדינה. היום פועלת משפחת פלמן עם מאתיים יהודים תושבי המקום עם מגוון תכניות חינוכיות למבוגרים וילדים, ומזון כשר למקומיים ומבקרים.

הרב קוטלארסקי ציין כי מאז בואם של השלוחים, המרכז מקבל 400-500 פניות לשנה מיהודים המבקרים במקום, המתעניינים לדעת היכן ממוקם בית חב"ד.

הגב' נחמה פלס יצגה את אחיה הרב שמעון פלמן, ושוחחה עם הנשיא ורעייתו בספרדית. אשת הנשיא התעניינה במיוחד בנוגע לכינוס השלוחות שיתקיים בשבט הבעל"ט.

הרב קרינסקי הגיש לנשיא שי יוקרתי, שופר בחריטת כסף, והסביר לו על ראש השנה ויום כיפור. הוא חזר על דברי הרבי לאלו שאינם יהודיים בתקופת ראש השנה, שה' מברך את כל באי עולם בראש השנה היהודי. הרב קרינסקי איחל לנשיא ותושבי מדינתו שנה טובה.

לפני הפרידה הנשיא ופמלייתו ביקרו במוזיאון צבאות השם, והתעמקו בתצוגת ששת ימי בראשית, מתן תורה, ומצוות שבין אדם לחברו המעודדים עשיית טוב.

הרבנים אברהם וירמי ברקוביץ ממרכז ליובאוויטש אירגנו את הביקור.

ו' בתשרי תש"ע
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגב לכתבה

תגובות
1
1. שטורעם
זה שמעון פלמן - לא שלום.
ו' בתשרי תש"ע