ב"ה יום חמישי, כ"ד תמוז תשפ" | 16.07.20
הרב עמאר על רקע חלק ממוקדי הסיוע
הרב עמאר על רקע חלק ממוקדי הסיוע צילום: שטורעם
'עזרת מנחם' נערכת לתשרי: הוקצו מיליון וחצי ש"ח

בימים אלו הסתיימה פעולה מאומצת של ריכוז פרטי מוסדות החינוך החב"דיים, איתור הצרכים בכל מוסד ומתן מענה למיזמים נבחרים בכל מוסד – הקרן הקצתה כמליון וחצי שקלים ומהסיוע נהנו קרוב ל – 100 מוסדות שונים (ת"ת או בתי ספר לבנים או לבנות, ישיבות קטנות או ישיבות גדולות וכוללים)
מערכת שטורעם

דומה כי לאחר עשר שנות פעילות בארה"ק אין שליח או  מנהל מוסד שאינו מכיר את "קרן עזרת מנחם – אור חנה ישראל" בהנהלת השליח הרב יעקב עמאר שליט"א שע"י בית דין רבני חב"ד.

הקרן מחלקת מיליוני שקלים במשך השנה, ומטרתה לסייע למוסדות חב"ד בכל ארצנו הקדושה במגוון תחומי פעילות: בתי חב"ד, ישיבות, כוללים, בתי ספר, תלמודי תורה, מוסדות עזרה וחסד ובתי תמחוי. כמו כן הקרן עוזרת במשך כל ימות השנה למשפחות נזקקות ובמיוחד לצורכי החגים באמצעות רבני קהילות אנ"ש. 

לקראת חג הפסח האחרון הגיעו למשרד הקרן פניות רבות ומהם עלה כי המצב הכלכלי הקשה נותן אותותיו, הקרן  פנתה למעל ל-60 ראשי קהילות בערים ובשכונות והוקצו אלפים עד עשרות אלפי שקלים לכל קהילה על מנת לסייע למשפחות מאנ"ש.

ראשי הקהילות עשו פעולתם במהרה ונאמנה ולמשרד הקרן זרמו תוך מספר ימים מאות טפסי בקשה מסודרים שאושרו וקרוב ל1000 משפחות קבלו את המעטפה המיוחלת. משפחות רבות העבירו מכתבי תודה שהועברו לתורמים בחו"ל על מנת שהללו יתרשמו כי תרומותיהם מגיעות אכן ליעדן.

בימים אלו הסתיימה פעולה מאומצת של ריכוז פרטי מוסדות החינוך החב"דיים, איתור הצרכים בכל מוסד ומתן מענה למיזמים נבחרים בכל מוסד – הקרן הקצתה כמליון וחצי שקלים ומהסיוע נהנו קרוב ל – 100 מוסדות שונים (ת"ת או בתי ספר לבנים או לבנות, ישיבות קטנות או ישיבות גדולות וכוללים). היקף התמיכה נקבע על פי תבחינים ברורים ומקצועיים שנקבעו על ידי ההנהלה הראשית של הקרן ומנגנון מעקב ובקרה ליזום הפרוייקט.

מנהלי המוסדות ביטאו את הערכתם לסיועה של הקרן בדרכים רבות, נשלחו מכתבי תודה מחממי לב, וכן נשלחו תמונות וסרטונים המתעדים את קיום הפרויקט.

כלל החומר רוכז במשרד הקרן והוא מועבר לעיון ולהתרשמות התורמים והנהלת הקרן.

הנהלת הקרן באדיבותה חשפה בפנינו מספר דוגמאות מהן עולה החשיבות הגדולה של הסיוע לאלו הנאבקים בקשיים יום יומיים ואינם יכולים להפנות מעט לרווחת המוסד – כך למשל ביבנאל סבלו שנים מחוסר אישור תקציב למזגנים - והחום בקיץ והקור בחורף העיקו מאד, תרומת הקרן בשנה החולפת סייעה להתקנת 4 מזגנים והשנה 6 נוספים ובאה הרווחה לתלמידים והמורים. בבאר שבע הוסעו תלמידים לבית הספר אלא שהרשויות לא העבירו את שסוכם ומנהל המוסד נתבע אישית על חוב שמחייב מכירת כל נכסיה היא זומנה לבית משפט – סיוע הקרן בא בזמן ואפשר ארכת זמן עד שהעניין יוסדר. באלעד יצאו התמימים למבצעי לימוד ומבצעי הרבי בערי הסביבה בהיקף נכבד ורחב.

בת"ת ק.גת יוקם חדר צבאות השם, ברחובות מתוכננת לבינוי, ריהוט ורכש אמצעים טכנולוגיים של ספריה ממוחשבת מהמתקדמות בחב"ד לרווחת התמימים לצורכי לימוד, עיון וכתיבת מאמרים, ברמת אביב משתתפת הקרן בשיקום חדר האוכל, בקריות הולך ומוקם מגרש ספורט לרווחת התלמידים, בראשל"צ הולכת וניבנת חצר לימודית חינוכית להפסקות ולשעות הפנאי של התלמידים, בכוללים השונים ניצלו את תרומת הקרן לרוב לביצוע שיפוצים ולהעמדת התנאים הגשמיים על רמה אנושית סבירה, בבתי ספר לבנות או לבנים סיעה הקרן למגוון רב של נושאים על פי הצעת המנהלים – בין היתר נציין קייטנה, ספריה החלפת ריהוט, שיקום מבנה / כתה / שירותים / חדרי עיון ולימוד ופרויקטים חינוכיים.

בימים אלו הנהלת הקרן מסכמת בהצלחה קידום של 100 פרויקטים בתחומים בקרב מוסדות חב"ד ברחבי הארץ.

הקרן מתארגנת בימים אלו לקראת חגי תשרי וקוראת לכל מי שרוצה לתרום לפנות למשרדי הקרן לקראת החלוקה המיועדת לכתובת מייל Ezrat_Menachem@bdchabad.co.il , כתבנו יעקב אחר הפעילות וידווח לכם בבוא העת על סיכום פעילות הקרן לחגי תשרי.

ז' במנחם-אב תשס"ט
הגב לכתבה

תגובות
5
1. יישר כח ותודה רבה
ז' במנחם-אב תשס"ט
2. כל הכבוד !!!!!!!!!!!!!!!!
על הסיוע למגורשי גוש-קטיף.תודה רבה.
ז' במנחם-אב תשס"ט
3. תודה רבה
אנו מאוד מודים לקרן שבזכותה נתרמה ספרייה לרחובות באיכות יוצאת מין הכלל
תודה!
ט' במנחם-אב תשס"ט
4. יישר כוח
תודה לקרן בשם בית הספר על התרומה המאפשרת מעט יותר מהסטנדרטי
ט' במנחם-אב תשס"ט
5. תודה רבה!!!!!!
תודה רבה לקרן שתרמה לבית חבד ראש"צ מזרח
כ"ז במנחם-אב תשס"ט