ב"ה יום שלישי, ט"ז אייר תשע"ט | 21.05.19
"הרב מצגר ממלא את תפקידו"

תחת הכותרת "מצגר טורס", מאשים הבוקר העיתון 'מעריב' את הרב יונה מצגר בהתגייסות למען חב"ד. תגובת שלוחים באירופה בכתבה המלאה
מערכת שטורעם

העיתון 'מעריב' טוען הבוקר: מתחקיר "סופשבוע" המתפרסם מחר עולה כי הרב מצגר נוסע לחוץ לארץ בתדירות גבוהה מהרגיל: כמה פעמים בחודש, לעתים פעמיים באותו השבוע. רוב הנסיעות הן במחלקה ראשונה וחלקן במטוסים הפרטיים של המזמינים, והרב יודע היטב מי מזמינו. האחראי על "לוח הטיסות" של הרב הוא נהגו. גורמים המעוניינים להזמינו מופנים ישירות לסוכן הנסיעות שלו, הרוכש את הטיסות בכרטיס האשראי של הארגון המזמין.

העיתון 'מעריב' קובע כי: "הגורמים המממנים את נסיעותיו של מצגר הם לרוב בעלי עניין במדינות אליהן הוא נוסע. חשוב לציין כי חב"ד הוא ארגון פוליטי, המנהל, במקומות רבים בעולם, מאבקים עם הקהילה המקומית. הסיבה: שליחי חב"ד רוצים להצטייר כסמכות היהודית הבכירה באותה עיר ומדינה. מדובר בהכרה שיש בצדה הרבה מאוד כבוד, מעמד וכסף. הרב מצגר משחק בקמפיין הפוליטי הלכתי הזה תפקיד חשוב במתן לגיטימציה לארגון המממן את נסיעותיו ברחבי העולם. על מממני הנסיעות שלו מעתיר מצגר, בנוכחות נשיאים וראשי ממשלה, שבחים חסרי תקדים, ופעמים רבות הוא אף פועל לקידומם של נציגי חב"ד במדינות השונות. אחד מנאמניו, המזוהה עם חב"ד, אף מונה לאחרונה לתפקיד בכיר מאוד, אולם המינוי נפסל בהוראת בית הדין לעבודה".

תגובת עורכי דינו של הרב מצגר, פרופ דוד ליבאי ואלעד רט: "הרב מצגר הוא דמות ייצוגית ומתוקף תפקידו הוא מוזמן בקביעות, כקודמיו, לפגישות עם ראשי מדינות, מנהיגי עמים, אנשי דת בכירים וקהילות יהודיות ברחבי תבל. הרב הראשי נפגש עם נשיא פולין, נשיא הונגריה, קנצלר גרמניה, נשיא סלובניה, נשיא גיאורגיה, נשיא הודו, האפיפיור הקודם והנוכחי, ראשי ממשלות, ראשי דתות, ועשרות ראשי ערים מבירות העולם. נסיעותיו אלו הן חלק מתפקידו כרב ראשי.

"מימון הטיסות והאירוח הינם, בדרך כלל, על חשבון המזמינים, שהם קהילות יהודיות או גורמים רשמיים זרים, וזאת, כדי שהנסיעות לא יהוו נטל על תקציב המדינה. הרב אכן נסע לאירוע פרטי במקרה מיוחד, ונסיעה זו, כמו נסיעותיו האחרות, אושרה על ידי היועץ המשפטי של הרבנות הראשית‭."‬

תגובת שלוחים באירופה

בתגובה לדברים אמר לשטורעם אחד מחשובי שלוחי חב"ד באירופה: "תפקידו של הרב הראשי לישראל מאז ומעולם לא התמקד רק ביהודי ארץ ישראל, כיון שיהדות הגולה מקבלת השראה ועידוד מישראל ומהרבנים הראשיים שלה. על כן כחלק חשוב מתפקידו הוא מצטרף לעודד את יהדות הגולה לקהילותיה השונות, כאשר מתקיים אירוע בו הוא מוזמן להופיע.

בקהילות יהודיות רבות בעולם ישנו רנסנס אמיתי בחיים היהודיים, ואך טבעי הוא שהרב הראשי לישראל ישתתף ויעודד אותם כדי להתפתח עוד ועוד.

תנועת חב"ד והשלוחים והרבנים שלה עושים עבודה נפלאה, והם מהמובילים במהפכה הדתית שעובר על היהודים ושוב פעם אין זה רק טבעי שהרב הראשי לישראל ישבח אותם.

הרב הראשי לישראל הוא הרב של כל השכבות שבארץ, דתיים וחילוניים כאחד. כמו שאינו יכול להתעלם מהקהל הדתי לאומי ומהחילוני כך אסור לו להתעלם מקהילות החב"דיות.

הרב מצגר ידוע כי שמתייחס בסבר פנים יפות לכל הקהילות בכל מקום. מקהל אחד הוא כן יכול להתעלם בתוקף תפקידו כרב הראשי לישראל זה הקהילות הרפורמיות. ואני חושש שאלו הם אלו שלא מוצא חן בעיניהם שהקהילות הדתיות מתחזקות ושהצעירים חוזרים ליהדות".

ל' בסיון תשס"ח
הגב לכתבה

תגובות
17
1. הרב מצגר
יהודי חשוב שעשה רבות למען השלוחים בעולןם
ל' בסיון תשס"ח
2. חב"ד תנועה פוליטית
מאיפה שאבתם את זה? חב"ד בעולם עושים עבודת קודש, מה השטווית האלה שחב"ד פוליטית ומנסה להשתלט, תרדו מהעץ הזה. אל תכניסו את חב"ד למלחמת ההכפשות נגד הרב מצגר.
ל' בסיון תשס"ח
3. זכותו
זכותו של שליח חב"ד להזמין את הרב הראשי כדי לקבל לגיטימציה אני לא מבין איפה הבעיה כאן
ל' בסיון תשס"ח
4. נו נו
לא משו שלא שמענו קודם
ל' בסיון תשס"ח
5. נטל על הציבור
אם הרב מצגר נסע לכל הנשיאים והקנצלרים שהזכרתם כאן אז מה נטפלתם לחב"ד עכשיו?
ל' בסיון תשס"ח
6. שטות גמורה
הרב מצגר עושה הרבה קידוש ה' בנסיעותיו לבית חב"ד
במידה מסוימת, הוא עושה זאת טוב מקודמיו.

חזק ואמץ הרב מצגר!!
ל' בסיון תשס"ח
7. חחחחח
מצגר טורס. מי המציא את הכותרת
ל' בסיון תשס"ח
8. מוטב לו לרב הראשי לישראל
שיעשה קידוש ה' בחו"ל,

מאשר להתפלש בעפר בארץ עם כל מיני צרי עין

כדוגמת מי שכתב את הידיעה המגעילה הזאת במעריב
ל' בסיון תשס"ח
9. הרב מצגר
בסוף יחקו אותך בפורים בשטורעם. מענדי ברוד,ראה הוזהרת
ל' בסיון תשס"ח
10. הייתי שמח
לו היו מזמינים גם אותי לסבב אצל שלוחים. אני אסתפק בשתים-שלוש יבשות. רק מה,אני כל כך ייצוגי ..
ל' בסיון תשס"ח
11. לעיתון מעריב יש מגמה להכפיש את שמו של הרב מצגר!
מענין מה הסיבה שעכשיו החליטו לעשות לו את זה?
ל' בסיון תשס"ח
12. מי עומד מאחורי "הרצח" על הרב מצגר?
היום זה כבר ברור כי כל הלכלוך של עיתון מעריב, נגד הרב הראשי לישראל הרב מצגר זה משהו מוזמן או לפחות מתוכנן, בשבוע שעבר עוד יכלנו לחשוב אולי באמת מדובר בסיפור נכון ה' ירחם, אבל לאחר שהשבוע אותם כתבים יפרסמו מחר בענק השמצות חדשות נגד הרב, זה הרי ברור שהרצח והשפיכות דמים האלו, זה משהו מאוד מאורגן ומתוכנן היטב,

כל השאלה היא, מי הוא זה ואיזה הוא, שלא יושן בלילה כדי לקבור את הרב מצגר על תפקיד הרב הראשי?
ל' בסיון תשס"ח
13. צריך להיזהר!
אין עשן בלי אש! עם כל הכבודליחסו לחבד ולקשר המשפחתי לאחד השלוחים,
ל' בסיון תשס"ח
14. המטרה של מעריב
סתם עיתון שמחפש רייטינג
ל' בסיון תשס"ח
15. גועל נפש
הורידו את הכתבה בבקשה. גולש נזעם
ל' בסיון תשס"ח
16. איכס
אין מקום ידיעה כזאת באתר המתיימר להיות אתר חב"די
ל' בסיון תשס"ח
17. מה הקשר בין אתר חבדי לכתבה ממעריב???
ד' בתמוז תשס"ח