ב"ה ערב ש"ק, כ"ב מנחם-אב תשע"ט | 23.08.19
צועדים בגבעתיים
צועדים בגבעתיים צילום: חב"ד גבעתיים
שיא בגבעתיים: שתי תהלוכות ענק

גבעתיים רשמה לעצמה שיא כאשר ברחובותיה צעדו שתי תהלוכות ילדים מפוארות. האחת התקיימה בליל ל"ג בעומר, והשניה למחרת. תמונות
כתב שטורעם
גבעתיים רשמה לעצמה שיא כאשר ברחובותיה צעדו שתי תהלוכות ילדים מפוארות. האחת התקיימה בליל ל"ג בעומר כאשר כל ילדי מוסדות חב"ד ומשפחותיהם התכנסו לקומזיץ חגיגי סביב המדורה ונהנו מהופעה של 'קטנ'ציק וחברים' בנושא אהבת ישראל. אחרי האירוע, שהתקיים בגן חב"ד ברח' ההסתדרות, הסתדרו הילדים בטור ארוך לקראת התהלוכה ברחובות העיר.

בראש התהלוכה צעדה להקת המתופפים של ילדי 'צבאות השם' מבני ברק. הרב יוסף בקרמן, מנהל בית חב"ד בגבעתיים, עמל קשה כדי להשיג היתר לצעוד באמצע הרחוב ואכן כוחות המשטרה דאגו לחסום את התנועה בכבישים על-מנת לאפשר לילדים לצעוד בכביש תוך הכרזת פסוקים וססמאות בעניני תורה ומצוות.

למחרת בבוקר צפו מאות מוזמנים במופע משעשע של 'אויש ומויש' בקניון גבעתיים. בסיומו יצאו הילדים ומשפחותיהם לקראת התהלוכה הגדולה כאשר כל ילד מקבל לידו בלון צבעוני עם סיסמה יהודית או שלט מאיר עיניים הנושא פתגם.

הפעם מלווים את התהלוכה להקת מתופפי 'צבאות השם' של ילדי לוד. מאות הילדים צעדו ברחובות המרכזיים של גבעתיים כאשר המשטרה מכוונת את התנועה בהתאם. התהלוכה הסתיימה ב'גן רבקה' בכינוס ילדים ענק בהנחיית הרב גלעד בר-טוב, מהשלוחים לגבעתיים. הכינוס כלל חלוקת שתיה לצועדים, אמירת פסוקים וחלוקת פרסים. כל ילד יצא עם שי, ספרון סיפורי צדיקים מהודר.

הרב שלמה וולפא, משלוחי הרבי לגבעתיים ניצל את הנוכחות הגדולה של נשים ובנות לחלוקת מאות ערכות מיוחדות של נרות שבת קודש.

כ' באייר תשס"ח