ב"ה יום ראשון, י"ז מנחם-אב תשע"ט | 18.08.19
הרב יוסף יצחק הבלין והרב יעקב הלפרין מדליקים את המדורה בחזית 770 בירושלים
הרב יוסף יצחק הבלין והרב יעקב הלפרין מדליקים את המדורה בחזית 770 בירושלים
מאות צעדו מ"חזון איש" ל-770

רמת שלמה כולה חגגה את שמחת רשב"י, בתהלוכת ענק שיצאה מכיכר חזון איש למרכז חב"ד 770, שם הואר הבניין בזיקוקין די נור. צפו בתמונות
כתב שטורעם

רמת שלמה כולה שמחה בשמחתו של רבי שמעון בר יוחאי. תהלוכת ל"ג בעומר המסורתית המתקיימת מזה עשור שנים בשכונת רמת שלמה שבירושלים, הקיפה השנה את כל החוגים והעדות המתגוררים בשכונה הצעירה.

לא פחות מחמש מאות ילדים תינוקות של בית רבן, הלומדים בתלמודי תורה חב"ד, בתלמודי תורה חסידיים וליטאים, ספרדים וחובשי כיפות סרוגות, נטלו חלק עם הוריהם בתהלוכת הענק, המאורגנת על ידי ארגון "צבאות השם" המקומי, וקהילת חב"ד ליובאוויטש ברמת שלמה, בראשות הרב יוסף יצחק הבלין.

בשעת ערב התארגנה התהלוכה המסודרת למופת, מהמרכז המסחרי של רמת שלמה ברחוב חזון איש, כאשר מאות הילדים נושאים לפידים בוערים, ושרים משירי ל"ג בעומר ומשבחי רשב"י. את התהלוכה הובילה משאית מוזיקה צבעונית ומאירה, המיועדת בדרך כלל לשמחת הכנסת ספר תורה, ועברה הסבה לשימוש בשמחת יומה של פנימיות התורה.

במשך שעה ארוכה צעדו הילדים בסך לאורך הרחובות חזון איש, ברים, אגרות משה, קלכהיים, כאשר לאורך כל התהלוכה מעודדים ונוטלים חלק עוברים ושבים, תושבי המקום ואורחים, עד שהגיעו למקום ההתכנסות ברחבה שמול מרכז חב"ד ליובאוויטש בבית רבינו 770 שבירושלים.

כינוס ל"ג בעומר נפתח בהדלקת מדורת שמן שמוקמה בחזית בניין 770, כאשר את זכות ההדלקה רכש הנדיב החסידי הנגיד הרב יעקב הלפרין, ובהדלקה בפועל כובד מרא דאתרא של רמת שלמה הרב הבלין, והנדיב הרב הלפרין.

לאחר מחרוזת שירי ל"ג בעומר, נפתח כינוס ל"ג בעומר בהנחייתו של הרב יינון רוט, שהנחה בטוב טעם את הכינוס. נשאו דברים במהלכו הרב יוסף יצחק הבלין שנשא דברים על משמעות היום. במהלך הכינוס הוגרלו פרסים יקרי ערך כסדרות ספרים מתורת חב"ד, וכן מספר זוגות אופניים.

בעיצומו של הכינוס הוארו השמים על ידי מטחי זיקוקין די נור מרהיבים, שנורו מגג בניין 770 הירושלמי, ואור המדורה הבוהק השתלב עם אורות הזיקוקין די נור והשכונה כולה הוארה באור יקרות.

משתתפי התהלוכה ותושבי רמת שלמה ביקשו להביע את תודתם לאנשים שמאחורי ארגון התהלוכה שעמלו וטרחו רבות למען שמחתו של רשב"י, העסקנים הנמרצים הרב שמואל שי' רבינוביץ והרב יוסף מנחם שי' הלפרין.

י"ח באייר תשס"ח
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגב לכתבה

תגובות
1
1. בתהלוכת ל"ג בעומר ברמת שלמה של הבנות ביום
היו כ-200 בנות.
שניזכה לעשות נחת רוח לרבי!
י"ט באייר תשס"ח