ב"ה יום חמישי, י"ח אייר תשפ"ב | 19.05.22
חלק מהמשתתפות
חלק מהמשתתפות צילום: מאיר דהן
מוצאי שבת בניחוח של אמא

ערב בלתי נשכח לטובת אימהות ויולדות התקיים במוצ"ש האחרון באולמי 'כתר הרימון' בבני ברק, בארגון נשי ובנות חב"ד. דיווח ותמונות
כתבת שטורעם

ערב בלתי נשכח לטובת אימהות ויולדות התקיים במוצאי שבת קודש, פרשת פקודי-שקלים באולמי 'כתר הרימון' בבני ברק. הערב, התקיים לטובת 'הקרן הארצית ליולדת' על יד ארגון נשי ובנות חב"ד והשתתפו בו 400 נשים, מכל שכבות הגילאים ומכל גווני הקשת החב"דית והציבורית.

הניחוח האימהי הורגש כבר בכניסה. האולם היה ערוך בחגיגיות מיוחדת. תפאורת רקע מרהיבה קידמה את פני הבאות, בסיסמא אותה הכירו לאורך התקופה האחרונה: "אמא יש רק אחת". השולחנות הארוכים שהיו ערוכים, הפרחים אותם תרמה הגב' חיה קורנט מכפר חב"ד, התאורה הצבעונית ומסכי הענק הבהירו לכל נכנסת שהיה כדאי להשקיע ולהגיע לכאן הערב.

האירוע נפתח בסיפורה של הנשמה היורדת לעולם והשליח המיוחד שמונה רק עבורה: אמא. השליח שמלווה, מטפל, מנחה ומלמד, מחנך ומגדל. מחרוזת שירי אמא הצטלצלה וריגשה לב כל אם. שירים ישנים לצד חדשים, שירי ילדות מתוקה ואהבה עצמית של אם ובתה. מופע מחול ייחודי ליווה את המוסיקה. בשיר המוכר 'אמא יקרה לי' עלו שתי ילדות קטנות ורקדו במתיקות, ממחישות בריקודן את הריקוד הנצחי מגן הילדים ועד מאה ועשרים.

המרצה שהגיעה במיוחד מאיטליה, הלא היא השליחה הרבנית בתיה (בסי) גורליק, העלתה דמעות בעיני רבות מן המשתתפות כשסיפרה סיפורים משליחותה ומהרבי. בהרצאתה שלחה מסר של חיזוק לכל אישה בדור זה, דור השביעי אותו מנהיג הרבי.

הרבי - אדמו"ר יחיד בדורו המעריך כל כך את כוחה של האישה ושולח אותה ביחד עם בעלה, כזוג, לשליחות. "אין זה שליח שרעייתו מצטרפת אליו כעוזרת" הדגישה השליחה הוותיקה, "שני בני הזוג הנם שליחי הרבי ולהם חלק שווה בשליחות".

הרבנית גורליק התייחסה בדבריה גם לתפקיד המיוחד שיש לנשים לאור היכולת הבלעדית שהעניק להן ה' – ללדת ולהוריד נשמות לעולם, עד שיכלו כל נשמות שבגוף ותבוא הגאולה. דבריה קיבלו משנה תוקף בקטע הוידאו שהופק על ידי חברת JEM והוקרן לראשונה בערב זה, בו מדבר הרבי על כוחה של האישה היהודייה בזיקה לישועת חג הפורים, שנפעלה על ידי אישה – אסתר המלכה.

הופעת בכורה נוספת לערב זה הייתה כמובן זו של הזמר בני פרידמן מארה"ב. את הופעתו הראשונה בארץ בחר פרידמן לעשות על בימה חשובה זו, שכולה אומרת הצדעה לאם בישראל – והוא הצליח להפתיע. בשירה מרגשת סחף את הקהל, עם ביצועים קרובים מאוד לאלו של דודו הותיק ר' אברהם פריד. השיר "פיה פתחה בחכמה" פתח את המופע, ו"א יידישע מאמע" לא איחר לבוא. את הזמר ליווה ר' לייבלה ליפסקר והשניים השתלבו היטב ושמחו את הקהל.

מטרת הערב – אימוץ יולדות על ידי תרומות ל'קרן הארצית ליולדת' המממנת ימי החלמה ליולדות מכל רחבי הארץ. בין קטעי התוכנית והתכבדות בסעודת 'מלווה המלכה' החגיגית, עודדה המנחה, הגב' מירי שניאורסון, מנכ"ל קידישיק, את הנשים לתרום. הנשים אכן נענו לקריאה ותרמו בנדיבות. כל אישה ש'אימצה יולדת' על ידי תרומת סכום של 480 ₪, קיבלה מגילת אסתר בכריכת עור נאה. הגב' שרה זילברשטרום מארגון נשי ובנות חב"ד הודתה מקרב לב בשם הקרן, לכל התורמות ומאמצות היולדות. עדיין ניתן להוסיף ולתרום במשרדי הארגון בטלפון 9606142 03, ת.ד. 13 כפר חב"ד ולקבל את השי.

במכירה פומבית על פתק מיוחד מהרבי, הכריעה הגב' ציפורה לאופר מאשדוד ובמכירת הדולר מהרבי אותו תרמה הרבנית סימה רלב"ג, הכריעה אישה אשר חפצה בעילום שמה, אך הגב' בת שבע וולף עלתה לייצגה.

הערב כולו נערך לעילוי נשמת דובר חב"ד הבלתי נשכח, הרה"ח שלום דובער וולף, שכונה בפי כל ברק'ה. רעייתו בת שבע, בני משפחתו וידידיו ראו את התמיכה בקרן הסיוע ליולדות שעל יד ארגון נשי ובנות חב"ד, כדרך מתאימה ביותר להנציח את שעשה הרב ברק'ה בחייו: נתינה ועזרה וכל מי שזקוק. הגב' בת שבע קיבלה תעודת כבוד במהלך הערב וגם האם, מרת פסיה וולף כיבדה את הערב בנוכחותה. אות כבוד נוסף הוענק לרב יעקב גלויברמן אשר תומך בקרן ומסייע לארגון נשי ובנות חב"ד. אות 'אשת חיל' הוענק לגב' פייגי בורקיס על תרומתה.

הנשים יצאו מרוצות בתחושה שמחה ומרוממת. הן הודו למרכזת 'הקרן הארצית ליולדת' הרבנית ציפורה הבר, למפיקות הערב הגב' אורלי אוחיון מלוד והגב' ברכה שילת מכפר חב"ד, ולצוות ארגון נשי ובנות חב"ד: הרבנית דבורה בוטמן, הגב' יוכבד שניאורסון, הגב' ברכי חלימסקי והגב' נורית לווינסון.

ה' באדר ב' תשס"ח