ב"ה יום ראשון, י"ז מנחם-אב תשע"ט | 18.08.19
מראות מהדינר היוקרתי
מראות מהדינר היוקרתי צילום: בנימין ליפשיץ, שטורעם.נט
המוזיאון חוגג ומתרחב • וידאו

אורחים ואישי ציבור נטלו הלילה חלק בדינר השנתי לטובת מוזיאון הילדים היהודי בקראון הייטס • רודי ג'וליאני השתתף • דיווח מיוחד וגלריות
בני שמחה, כתב שטורעם בארה"ב

אמש לעת-ערב, כשקרניה האחרונות של השמש הניו יורקית נעלמו באופק הורגשה תכונה סמוך לבניין מוזיאון הילדים היהודי של צבאות ה' השוכן על פינת הרחובות קינגסטון ואיסטערן פארקווי בשכונת קראון הייטס. רכבי משטרה אגפו את הכניסה לבניין ומידרו את הנכנסים במבואותיו. רכבי שרד ופאר עצרו בכניסה למוזיאון, הנוכחים, מחויטים היטב נכנסו בשערי המוזיאון המפואר שחגג בדינר מרשים ומפואר שלוש שנים להקמתו.

מכל גווני הקשת, הציבורית והמקומית, הגיעו להצדיע למוזיאון הילדים היהודי והעומדים בראשו. בין הנכנסים בשערי המוזיאון היה ניתן להבחין, בתושבי השכונה שבלטו במראם החסידי לצד אישי ציבור בכירים, שוטרים במדים, אנשי עסקים יהודים, קרוב ל-40 נבחרי ציבור בשלל תחומים, וכמובן תומכי וידידי המוזיאון.

ג'וליאני: "אני גאה לעזור למוזיאון"

למרות שהגעתו של מר מיכאל מוקאסי, התובע הראשי של מדינת ארצות הברית, התבטלה ברגע האחרון, הרי שהופעתו של ראש עיריית ניו יורק לשעבר, מר רודי ג'וליאני, הפיחה ארשת שמחה. ג'וליאני שהפך לאורח קבוע באירועי המוזיאון בשנים האחרונות, לא הסתיר אם התלהבותו גם בנאום אותו נשא: "אני שמח להיות האישיות הראשונה שנחלצה לעזרת בניית המוזיאון", הוא אמר. "גם בחלומי הטוב ביותר לא חלמתי שהמוזיאון ייראה כל כך טוב כמו שזה נראה עכשיו".

בין הנואמים שנשאו דברים, הגב' דבורה הלברשטאם, פעילת ציבור ואמו של הת' ארי הי"ד, שעל שמו נקרא המוזיאון, מר גרסייה - תובע מחוזי פדרלי, מר ג'ייסון קורי - גביר ידוע שתורם רבות למוסדות חינוך יהודים, מר ג'ו מאקמן - ראש הFBI במדינת ניו יורק וכן מר בילי טומסון. כאשר כולם דיברו בשבח המוזיאון וההצלחה המסחררת שלו המראה עד כמה היה דבר נחוץ בנוף הניו יורקי. על הדוברים והערב עצמו ניצח ביד רמה מנחה הערב מר לו יונג, כתב רשת הטלוויזיה - CBS.

בקושי רב השקיט מנכ"ל ארגון 'צבאות-השם' העולמי ומנהל המוזיאון הרב ירחמיאל בנימינסון את מחיאות הכפיים הסוערות, עת עלה לבמה. הוא פתח את דבריו במילות תודה וברכה תוך סקירה בפני 500 הנוכחים את הפעילות הענפה שהמוזיאון קיים בשנה החולפת ובכלל בשלושת השנים מאז הקמתו. כאשר הוא מספר על התוכניות העתידיות.

שלושה פרויקטים חדשים

"בימים אלו אנחנו עובדים על פרויקט חדש וחסוי בעלות של מליון דולר. הפרויקט יוקם בקומה הרביעית, כאשר העבודות ייחלו בעוד חודשיים ימים". הוא לוקח אתנחתא קלה ואז הוא ממשיך. "במקביל אנו פועלים עתה במישור הציבורי ע"י קשרים עם אנשי ממשל וחינוך לכך שכל ילד הלומד בבית הספר ציבורי ברחבי המדינה יבקר במוזיאון המיוחד שלנו".

אם לרגע נדמה היה כי זוהי ההפתעה היחידה בנאומו הרי שהמשך נאומו היווה הפתעה גדולה יותר: "ההצלחה הברוכה של המוזיאון כאן בברוקלין, העלתה רעיון להקים מוזיאונים דומים במקומות שונים ברחבי תבל, מה שיוכל לתת מענה לקהילה היהודית ובכלל. מה שנראה היה בתחילה כיוזמה בלבד, מתחיל לרקום עור וגידים כאשר היעדים המועדפים הם מדינות ואירופה ופלורידה".

את נאומו חתם בדברים כאשר הזמין את אורחי הכבוד לאירוע כדי לקבל אותות הוקרה. ראשון מר סרג' הויידה, איש עסקים ישראלי שקיבל אות הוקרה ע"ש "ארי הלברשטאם", אחריו הוזמן לבמה מר ג'ייסון קורי, גביר ידוע שתורם רבות למוסדות חינוך יהודים, שקיבל אות הוקרה על עזרתו הרבה והתומכת בבניין ואחזקת המוזיאון.

האירוע המכובד הסתיים לקראת השעה עשר בלילה ונחתם בבר מטעמים, כשהנוכחים עם המזכרות בידיהם עוזבים את המקום לא לפני שהם דואגים לקחת "סיבוב" קטן במוזיאון הגדול, בכדי להנות מטעימה קטנה ממוזיאון שכפי הנראה עוד "יעמיד תלמידים הרבה".

בקצרה על המוזיאון

המוזיאון שהוקם ע"י ארגון 'צבאות-השם' העולמי בראשותו של הרב ירחמיאל בנימינסון, ממוקם בצומת הרחובות איסטערן-פארקווי וקינגסטון, בסמיכות למרכז חב"ד העולמי-770 ומכיל שישה קומות בקנה מידה של חמישים אלף רגל.

מידי שנה נוהרים למקום מאות-אלפי ילדים יהודים וגם כאלו שאינם, בביקורים מאורגנים ופרטיי בכדי ללמוד על היהדות דרך מוצגי מולטימדיה מתקדמת. מאז הקמתו ועד עכשיו זכה לתהודה בכלי תקשורת רבים ברחבי העולם בשל מגוון האטרקציות הייחודיות שהוא מציע. זה מכבר הפך המוזיאון לסיפור שכולו הצלחה, עם ביקורם של 600,000(!) איש במקום.

המוזיאון שהוקם לזכרו של הת' ארי הלברשטאם הי"ד, תושב השכונה בן 16, שנרצח על-ידי מחבל בשנת תשנ"א בגשר ברוקלין, נבנה בשידולה ועזרתה של אימו תבדלח"ט הגב' דבורה הלברשטאם שדאגה לכך שעיריית ניו יורק תממן קרוב לחצי מעלות הבניין (35 מליון דולר!) בעזרתו של ראש העיר באותם ימים, מר ג'וליאני.

לצפייה לחצו על כפתור ההפעלה (באדיבות apple770):

ג' באדר ב' תשס"ח
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגב לכתבה

תגובות
5
1. הגיע הזמן
אכן, הגיע הזמן להעתיק את ההצלחה הזו למקומות אחרים בעולם.
ג' באדר ב' תשס"ח
2. This is beautiful!!
very nice
you should go machayil el choyil

ג' באדר ב' תשס"ח
3. Rabbi Yerachmiel Benjaminson
Great Job Rabbi B, keep up the good work.

ג' באדר ב' תשס"ח
4. בנימין
תמונות ממש יפות

הגיע הזמן שתבוא גם לארץ
ג' באדר ב' תשס"ח
5. 600,000 מבקרים
זה נתון מדהים !!!

וואוו איזה קידוש ה' וליובאוויטש, הרב בנימינסון
ג' באדר ב' תשס"ח