ב"ה יום חמישי, י"ח אייר תשפ"ב | 19.05.22
המודעה. לחצו להגדלה
המודעה. לחצו להגדלה צילום: שטורעם
ערב עם ניחוח של אמא

ארגון נשי חב"ד יערוך ערב מיוחד וחגיגי במוצאי שבת קודש, פרשת פקודי-שקלים, ר"ח אדר ב' באולמי כתר הרימון בבני-ברק. כל הפרטים
כתבת שטורעם

חודש אדר הכפול הפעם מביא עמו מפגשים, מסיבות פורים וערבי נשים רבים. ערב אחד, מיוחד במינו וייחודי מסוגו יערך אי"ה במוצאי שבת קודש, פרשת פקודי-שקלים, ר"ח אדר ב'. הערב יערך באולמי 'כתר הרימון'. כבר במודעות הפרסום המתנוססות באמצעי התקשורת ובהזמנות האישיות החגיגיות היוצאות לדרכן בימים אלו מורגש הניחוח המיוחד. ניחוח שאין כמותו בעולם – ניחוח של אמא.

הערב, העומד בסימן 'אמא יש רק אחת' הוא ערב הוקרה לאימהות וליולדות. סביר להניח שכל אישה מנשי חב"ד יכולה למצוא עצמה בקטגוריה של מוקירה ומכירת טובה ליולדת, לאם ולמוסד האימהות בעם ישראל, ויש לה גם חברות מן הסוג הזה, להביא עמה.

הערב שנערך על ידי 'הקרן הארצית ליולדת' שעל יד ארגון נשי ובנות חב"ד ייפתח בשעה 20:00 בסעודת 'מלווה מלכה' חגיגית. 
 
המשא המרכזי יעסוק בכוחה של אמא אחת. אורחת נכבדת תגיע במיוחד מאיטליה כדי להעצים את כוחן של הנשים בהשפעה על ביתן וסביבתן: השליחה הותיקה במילאנו, הרבנית בתיה (בסי) גורליק, אשת השליח הנודע הרב גרשון מענדל גרליק. ההרצאה המרכזית שנתנה הרבנית גורליק ב'באנקעט' הסיום של כינוס השלוחות העולמי, עדיין מהדהדת באזניהן של השליחות שחזרו מחצרות קדשנו, ועל מילותיה החמות בהתוועדות ליל שבת קודש הן חוזרות שוב ושוב בערגה. כעת, גם לנשי חב"ד בארץ ישראל ניתנת ההזדמנות להתענג על סגנונה המיוחד.

הזמר האורח מארצות הברית, ר' בני פרידמן, בליווי אמן הקלידים ר' לייבלה ליפסקר ייתן בערב זה הופעה מלאה לראשונה בישראל.

תנחה את הערב הגברת מירי שניאורסון, מנכ"ל הרשת המובילה 'קידישיק' – האימא של בגדי הילדים והתינוקות.

המגבית לטובת 'הקרן הארצית ליולדת' הניצבת כמטרת ערב זה, תיערך עוד לפני הערב. למאמצת יולדת בתרומה על סך 480 ₪ (ניתן לפריסה ל-12 תשלומים שווים של 40 ₪) עד יום שני כ"ו באדר א', יימכר כרטיס הכניסה לערב במחיר של 100 ₪ בלבד, ויוענק שובר להשתתפות בהגרלה על פריט יקר ערך. מחיר כרטיס רגיל הנו 180 ₪. לפרטים והרשמה יש לפנות למשרדי ארגון נשי ובנות חב"ד 9606142 03. 

'הקרן הארצית ליולדת' שעל יד ארגון נשי ובנות חב"ד מממנת ימי החלמה ליולדות, ומאפשרת לנשים להתחזק לאחר לידה, לבנות את הקשר הראשוני-בסיסי עם התינוק החדש, מתוך מצב של רוגע ומנוחה, ללא כל תשלום (קופות החולים מממנות רק באופן חלקי). כך יכולות הנשים לחזור הביתה עם כוח פנימי רב יותר, להמשך מילוי התפקידים הרבים המחכים להן ביחד עם הילדים הנוספים שבבית. תמיכה זו היא היא נתינה לא רק לקבוצת היולדות כי אם לקהילה כולה, למשפחות היולדות ולכל סביבתן. אשר על כן נשות הקהילה עצמן הן אלה המתגייסות נחשוניות לתמיכה בקרן ההחלמה. תודה תינתן בערב ההוקרה לכל אחת מאלו שהושיטה את ידה למען היולדות וחיזוקן בהחלמה לאחר הלידה.

בערב תיערך מכירה פומבית על דולר מהרבי, תרומת הרבנית סימה רלב"ג מירושלים וכן על מטבע שניתן מידיו הקדושות. עוד בערב, תיערך ההגרלה הגדולה 'נשים למען בנות'. עשרות אלפי נשי ובנות חב"ד כבר מחזיקות בידן את כרטיסי ההגרלה על עשרות המוצרים יקרי הערך, בשווי 20 ש"ח. במהלך הערב תיערך ההגרלה ויוכרזו הזוכים. ניתן עדיין לרכוש כרטיסים דרך הארגון ונציגותיו. נשים שמכרו כרטיסי הגרלה מוזמנות לשלוח את שוברי ההגרלה בצירוף התשלום למשרדי ארגון נשי ובנות חב"ד, על מנת לאפשר התארגנות מסודרת והענקת כרטיס חינם להן, המוכרות.

ז' באדר א' תשס"ח