ב"ה יום ראשון, י"ז מנחם-אב תשע"ט | 18.08.19
פנים בית-הכנסת
פנים בית-הכנסת צילום: שטורעם
מרכז חב"די חדש בקרית-ביאליק

השליח הרב פינחס מרטון, המקיים פעילות מגוונות ורחבת היקף יעתיק את מקום משכן הפעילות למבנה מרווח במרכז שכונת היוקרה גבעת הרקפות
אברהם הלוי

בית כנסת חב"ד, ספריה, מועדון ילדים "צבאות השם", מועדון לצעירים "לכה דודי" קלאב, מעגל התנדבות קהילתית "יד ביד", מערכת שיעורי התורה, מכון בר/בת מצוה, פרוייקט "מעל"ה" בבתי הספר, משרדי בית חב"ד – כל הפעילות הענפה הזו בקרית ביאליק תרוכז מעתה במבנה מרווח ומפואר במרכז שכונת היוקרה "גבעת הרקפות".

"הפעילות בעיר התפתחה בקצב מסחרר. היה בלתי נמנע למצוא מקום מתאים ומרווח שישמש כבית חב"ד ובית כנסת", אומר ל'שטורעם' השליח הרב פינחס מרטון. "פתיחת המקום גרמה להתעניינות רבה של התושבים, שהחלו לפקוד את המקום. הם גילו מבנה יפהפה, וב"ה מיום ליום המקום הופך לפעיל יותר".

בית חב"ד החדש בגבעת הרקפות, הנו הסניף השני של חב"ד בקרית ביאליק, והוא מצטרף לבית חב"ד המנוהל על-ידי השליח הרב נחום יצחק – הפועל בלב שכונת סביניה.

פתיחת מקום נוסף שיהווה "כתובת לכל ענין יהודי" בשכונת גבעת הרקפות היא ללא ספק קפיצת מדריגה בפעילות חב"ד בעיר.

בערב חג הפסח, נפגשו נציגי בית חב"ד עם ראש העיר מר רפי ורטהיים ועם פרנסיה. הללו הביעו את הערכתם והוקרתם לפעילות הענפה של חב"ד בקרב כל שכבות האוכלוסיה. הם ציינו במיוחד את פעילות החסד ברחבי העיר. "אכן, בערב חג הפסח חולקו למעלה מ-500 חבילות מזון לנצרכים – שיא של כל השנים!" אומר הרב נחום יצחק בסיפוק.

למעלה מ-4,000 תלמידים ברחבי הקריות אפו מצה והשתתפו בסדנת "המצה שלי" – סדנה אטרקטיבית במיוחד, המשולבת בפרוייקט "מעל"ה" - מורשת וערכים לילדי הקריות, בריכוזו של הרב מרטון.

פעילות ענפה זו בקרית ביאליק, מעידה על תנופת הפעילות של חב"ד בקריות, במוסדות המסונפים לשליח הראשי לקריות הרב משה שמואל אוירכמן. הרב אוירכמן מציין ששלוחים חדשים עתידים להגיע בקרוב לקריות על-מנת לתת מענה לצרכי מוסדות בית חב"ד שגדלו והתפתחו. כמו"כ, בקרוב יפתח בקריות בית חב"ד נוסף במבנה מפואר הממוקם בלב ליבה של קרית חיים.

ז' באייר תשס"ז