ב"ה יום ראשון, י"ז מנחם-אב תשע"ט | 18.08.19
Ynet על הלווית מ"מ גינזבורג

האתר בדיווח מהידיעה שפורסמה הבוקר ב'שטורעם' כי הרב יצחק גינזבורג שהיה בארה"ב לא הגיע להלווית נכדו בעקבות השביתה בנתב"ג (בארץ)
מערכת שטורעם

אתר האינטרנט ynet מדווח הערב:

מחיר השביתה. הרב יצחק גינזבורג לא הצליח להגיע היום (ד') מארצות הברית להלוויה של נכדו, מנחם מנדל גינזבורג, שנהרג אתמול בתאונת דרכים בתל-אביב, בגלל השביתה בישראל .

הנכד, בן 10, רכב על אופניו ברחוב קק"ל בתל אביב, מכונית פרטית שעברה במקום פגעה בו ובחברו שנפצע באורח קל. מנחם מנדל מת מפצעיו כעבור כמה שעות בבית החולים "איכילוב".

הסב, מהרבנים הבולטים בזרם המשיחי בחב"ד, קיבל את הבשורה המרה על מות נכדו בעת שהיה בסדרת הרצאות שהעביר בלוס אנג'לס. הרב גינזבורג ביקש לחזור מיד לארץ כדי להשתתף בהלוויה שהתקיימה בירושלים, אך בארצות הברית נאמר לו כי הטיסה המתוכננת לישראל לא תמריא בגלל השביתה בנתב"ג.

בהלוויה אמרו בני משפחתו של הילד כי גם בברית המילה של מנחם מנדל נבצר מהסב להשתתף באירוע, מכיוון שבאותה עת שהה הרב גיזבורג במעצר מנהלי, בעקבות התבטאות ימנית קיצונית. סבו האחר של הילד קונן בהלוויה על כך ש"ניטלה מהסבא הזכות להשתתף גם בברית וגם בהלוויה".

אביו של הילד, הרב יוסף חיים גינזבורג, ראש ישיבת חב"ד ברמת אביב, ספד לבנו ואמר: "אתה היית חייל בצבאות השם. תעלה עכשיו למעלה, תביא את הרבי בחזרה ותמליץ טוב על כלל ישראל בפני הקדוש ברוך הוא, שלא יהיו יותר צרות ומלחמות".

באתר שטורעם, אתר האינטרנט של חב"ד, סיפר הרב בועז סגל, מנהל ביה"ס בו למד מנחם מנדל, כי הוא "היה ילד מקסים ומיוחד". היום בבוקר כינס הרב סגל את תלמידי כיתתו של מנחם מנדל ובישר להם את הבשורה המרה. "הילדים פרצו בבכי כששמעו על אובדן חברם לכיתה", סיפר סגל.

ט' בכסלו תשס"ז