ב"ה ערב ש"ק, י"א כסלו תשפ"א | 27.11.20
ר' עמי פייקובסקי וידידו הרב הראשי לרוסיה השליח הרב לאזאר
ר' עמי פייקובסקי וידידו הרב הראשי לרוסיה השליח הרב לאזאר
להסיר את המחיצות / הרב עמי פייקובסקי

"אם הרב לאזאר מתקבל בכבוד מלכים בחסידות סטמאר יום לאחר כינוס השלוחים, האם זה לא איתות עבורנו מדוע אנחנו 'תקועים' בעבר ומנסים לשמר מחלוקות לא רלוונטיות?!" ● הרב עמי פייקובסקי בטור אישי בעקבות כינוס השלוחים העולמי שנחתם אתמול בהתוועדות רבתית וירטואלית ● לטור המלא >>>
מערכת שטורעם
ב"ה, ר"ח כסלו תשפ"א

כן, זה אפשרי

לאחי ורעי השלוחים וחסידי חב"ד,

לאחר ימים מרגשים ביותר של כינוס השלוחים במצב בלתי רגיל, בו העולם כולו מתמודד עם נגיף הקורונה, דווקא במצב הזה נחשפנו לעוצמה האמיתית של שלוחי הרבי בכל נקודה בעולם.

אם עד היום העוצמה של השלוחים התבטאה בתמונה המפורסמת בחזית 770, הרי דווקא השנה הכינוסים בכל עיר ועיר הבנקט העוצמתי שהביא את הכינוס השלוחים לכל נקודה בעולם, הם הביאו באופן פנימי את המפעל הגדול של הרבי לכל יהודי.

אשריכם השלוחים וחסידי חב"ד, כולנו בני משפחה אחת.

במהלך הפעולות לאחדות בין השלוחים, שתפסו תאוצה רבה בשמונת החודשים האחרונים, גילינו עד כמה משפחת השלוחים כמהה לאחדות וכמה עשרות רבות של מפגשי אחדות היו בחודשים האחרונים. אין לתאר בכלל עד כמה האחדות משפיעה על כל מערך השליחות ובעיקר הנחת רוח האדירה לרבי.

המאמצים אינם לשווא, דווקא היום יותר מתמיד חודרת ההכרה בכל אנ"ש והשלוחים שהגיע הזמן להסיר את המחיצות.  הוכחנו שזה אפשרי.

ביום המרגש הזה צריך להזכיר שוב, המראה של כינוס שלוחים מתחרה לכינוס המרכזי בו נמצאים אלפי השלוחים, הוא החמצה גדולה וכאב למשלח. הגיע הזמן שנבין זאת, אין 2 כינוסי השלוחים. יש לכולנו משלח אחד ויש כינוס שלוחים אחד.

עם כל הזכויות הרבות שיש לידידי ורעי היקרים שעומדים מאחורי כינוסי השלוחים הגיע הזמן להפנים, מטרתנו האחת והיחידה הוא להביא את המשיח ולקרב את המוני בית ישראל למקורם ושורשם, וזה אפשרי אך ורק על ידי ה"ברכנו אבינו כולנו כאחד".

ונקודה למחשבה, אם הרב לאזאר מתקבל בכבוד מלכים בחסידות סטמאר יום לאחר כינוס השלוחים, האם זה לא איתות עבורנו מדוע אנחנו 'תקועים' בעבר ומנסים לשמר מחלוקות לא רלוונטיות.

במהלך החודשים האחרונים ראינו דברים שלא האמנו שהם יכולים לקרות, ובסייעתא דשמיא גדולה זה קרה. גם המשאלה של כל השלוחים ואנ"ש  לאחדות בכינוס השלוחים, כדי שנוכל לבשר למשלח עשינו את שליחותך וכעת תעשה את שליחותך להביא את הגאולה, היא אפשרית בהחלט.

זה תלוי בנו!

בידידות ובהערכה
עמי פייקובסקי
א' בכסלו תשפ"א
ר' עמי פייקובסקי עובר בחלוקת הדולרים של הרבי בתחילת דרכו בחב"ד
ר' עמי פייקובסקי עובר בחלוקת הדולרים של הרבי בתחילת דרכו בחב"ד