ב"ה מוצאי ש"ק, כ" אייר תשפ"ב | 21.05.22
צילום: לוי נאזרוב
התרגשות ברוסיה היהודית: שני בתי כנסת חדשים

בצל השמירה על הוראות משרד הבריאות ברוסיה, במעמדים צנועים אך מלאי רגש ושמחה, נפתחו שני בתי כנסת חדשים ברוסיה, בהשתתפות רבה הראשי של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר ● לכתבה המלאה וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם
בצל השמירה על הוראות משרד הבריאות ברוסיה, במעמדים צנועים אך מלאי רגש ושמחה, נפתחו שני בתי כנסת חדשים ברוסיה, בהשתתפות רבה הראשי של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר.

המבנה הראשון הוקם למען יהודי העיר 'פושקינא' הסמוכה למוסקבה הבירה, שמאז בואו של שליח חב"ד ורב העיר הרב ראובן קורבסקי ומשפחתו, מתחוללת בעיר מהפכה יהודית במלוא העוצמה, שאת פירותיה ראו בעת פתיחת המבנה החדש, כאשר רבים מיהודי העיר הגיעו בהתרגשות להודות ולשמוח עם המשכן החדש, ולהוקיר את הפעילות הרבה של בית חב"ד בעירם. כמו-כן השתתף באירוע מושל האזור, שהביע את תודת הממשל למשפחת קורבסקי, שהם דור שני של שליחות ומסירות ליהודי רוסיה.

בעיר המדע 'אובנינסק', השוכנת במרחק של כמה שעות נסיעה ממוסקבה, נבנה בית כנסת חדש, וזאת לראשונה בתולדות העיר. בית הכנסת החדש הינו מבנה מרשים ומושקע, הכולל ספרייה וכיתות לימוד, והוא נבנה ביוזמת רב העיר ושליח חב"ד הרב אהרן גולבצ'ינר, שיחד עם משפחתו מהווים מזה מספר שנים כתובת ומשענת לכל יהודי האזור, וכעת עם חנוכת המבנה החדש, תגדל הפעילות ותתרחב לשמחתם של יהודי העיר.

יצוין, כי בשני בתי כנסת אלו, הוקצו מראש שטחים למקוואות טהרה, שייבנו בע"ה בעתיד הקרוב.
י"א בחשוון תשפ"א