ב"ה מוצאי ש"ק, כ" אייר תשפ"ב | 21.05.22
המשפיע שכולם אהבו. הרב זלמן נוטיק ע"ה
המשפיע שכולם אהבו. הרב זלמן נוטיק ע"ה צילום: דוד קוטלר
אבל כבד בחב"ד: המשפיע הרב זלמן נוטיק ע"ה

בצער רב התקבלה הבשורה המרה על פטירתו של המשפיע הנודע הרב זלמן נוטיק ע"ה, לאחר שסבל ייסורים מרים וקשים מהמחלה הארורה, והוא בן 51 שנה בלבד ● הרב נוטיק העמיד תלמידים הרבה לאורך השנים והשפיע על רבים בקירוב לתורת החסידות ולהתקשרות לרבי ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
בצער רב התקבלה הבשורה המרה על פטירתו של המשפיע הנודע הרב זלמן נוטיק ע"ה, לאחר שסבל ייסורים מרים וקשים מהמחלה הארורה, והוא בן 51 שנה בלבד.

הרב נוטיק העמיד תלמידים הרבה לאורך השנים והשפיע על רבים בקירוב לתורת החסידות ולהתקשרות לרבי. בשנים האחרונות חלה במחלה הידועה ובמשך כל התקופה הקשה המשיך להשפיע על מקורביו ולמסור שיעורים והתוועדויות, עד שהיום השיב את נשמתו ליוצרה. הלווייתו תתקיים היום בשעה 15:30 בבית ההלוויות 'שמגר' בירושלים.

הרב זלמן ע"ה נולד לאביו הרב יעקב נוטיק ולאמו חנה בכ' טבת תשכ"ט בסמרקנד שבאוזבקיסטן, בעת שהייתה חלק מברית המועצות. באותן שנים הייתה רדיפת הדת ברוסיה בעיצומה, והחינוך היהודי חסידי התנהל במחתרת.

כשהיה בן שנתיים עלו הוריו לארץ הקימו את ביתם בנחלת הר חב"ד, ובצעירותו נכנס ללמוד בישיבת תומכי תמימים לוד. לאחר מכן המשיך בישיבת תומכי תמימים קריית גת.

בשנת תשמ"ט נסע יחד עם חבריו ל-770 במסגרת שנת הקבוצה. בשנת תש"נ שימש כשליח בישיבת תומכי תמימים בכפר חב"ד.

לאחר נישואיו עם מרת נחמה בת הרב מאיר פריימן ע"ה, החל לשמש בשנת תנש"א כמשפיע בישיבת תורת אמת בירושלים על פי הוראתו של הרבי אליו. בשנת תשנ"ג כאשר נסגרה הישיבה החל לעבוד כמגיד שיעור במרכז גוטניק בירושלים לדוברי רוסית, אך באלול תשנ"ו כשנפתחה הישיבה מחדש, חזר לשמש כמשפיע בישיבה.

במאמריו ובהתוועדויותיו מדגיש הרב נוטיק את החשיבות האישית בעניני הקשר של חסיד לרבי, יחד עם האמונה הפשוטה בנבואת הגאולה הקרובה. וישום כל זה בחיי היום יום של כל חסיד.

הרב נוטיק היה מנהל קרנות צדקה גדולות, ועוזר למשפחות אנ"ש ברחבי ארץ הקודש. הרב נוטיק מתעסק בייעוץ נישואין ומשפחות רבות באנ"ש מגיעים להתייעץ עימו. היה מוסר שיעור שבועי בשיחות הרבי, המועבר שיעורים רבים בדרכים שונות בטכנולגיה.

הרב נוטיק ע"ה גם היה מוסר שיעורי חסידות בריבוי בתי חב"ד ומוסדות חב"דיים המפוזרים בירושלים.

הרב נוטיק ע"ה הותיר אחריו את יבדלחט"א רעייתו תחי' וילדיו: בנו ר' מנחם מענדל מקריית גת, בנו ר' ברוך מביתר עילית, בנו ר' שמואל נוטיק מעפולה, בנו ר' מאיר מתל ציון, חתנו ר' מנחם סקולניק מחיפה, חתנו ר' מנחם מענדל ויינר מבית שמש, ונכדים.
ז' בחשוון תשפ"א