ב"ה ערב ש"ק, י"ב חשוון תשפ"א | 30.10.20
השליח הרב יונתן שפיצר
השליח הרב יונתן שפיצר צילום: מענדי קורנט
'גיבור היום' ב'ישראל היום': השליח הרב שפיצר

"הוא חובש בכיר ונהג אמבולנס בירושלים, ובמקביל הוא חב"דניק במשרה מלאה, המפעיל את בית חב"ד במושב מטע, שבו הוא מתגורר, ואת בית חב"ד של מגן דוד אדום - 'חב"ד לכוחות הצלה בישראל'" ● עיתון 'ישראל היום' הקדיש היום (ראשון) את מדור 'גיבור היום' לשליח הרב יונתן שפיצר ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
הכתבה כפי שפורסמה היום ב'ישראל היום':

יונתן שפיצר מחזיק בשני כובעים במקביל - הוא חובש בכיר ונהג אמבולנס בירושלים, ובמקביל הוא חב"דניק במשרה  מלאה, המפעיל את בית חב"ד  במושב מטע, שבו הוא מתגורר, ואת בית חב"ד של מגן דוד  אדום "חב"ד לכוחות הצלה בישראל".

רגע לפני פסח ובשיא משבר הקורונה הוא עמוס  בשני תפקידיו במקביל. "תפסת אותי עם אמבולנס מלא במצות  וערכות לצוותים", הוא צוחק. "בגלל הקורונה יישארו מלא צוותים בכוננות בליל הסדר, ואנחנו מארגנים להם ערכה מוכנה לחג. 

"השגרה קצת מטורפת", הוא מודה. "זה מלחיץ באופן אישי ללכת למטופלים, וכמה שאתה מתמגן, אתה עדיין לא יודע מה יקרה. יש לחץ אבל אתה גם מרגיש שאתה עושה משהו שמציל את עם ישראל ויש בזה סיפוק אדיר. ביומיום אנחנו לוקחים פצוע לבית החולים ושם זה נגמר, כאן צריך לדבר עם החולים, לעודד ולהרגיע אותם. לקחתי ביום רביעי אישה שרעדה ובכתה כל הדרך, ‭ 90%‬ שיש לה קורונה, אבל הרגעתי אותה ואמרתי לה שהיא תעבור את זה.

מבחינתי זה חלק מהשליחות, שהיא גשמית ורוחנית כאחד. ברוך השם שזכיתי להיות עם האנשים שמסייעים לעם  ישראל בתקופה הקשה ביותר".

להיות חב"דניק בתקופה זו, לא פשוט בכלל. "הרב שלי, הרב פרידברג, נפטר השבוע. יש שמות ידועים", הוא אומר בעצב אבל מוסיף: "חב"דניקים הם אופטימיים. אין סיבה שהמשיח לא יגיע עכשיו, אחרי מה שקרה. אחרי המכה הזו  הוא חייב להגיע".
י"א בניסן תש"פ