ב"ה ערב ש"ק, י"ב חשוון תשפ"א | 30.10.20
ברכת הכהנים בחול המועד בשנה שעברה
ברכת הכהנים בחול המועד בשנה שעברה צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי
בגלל המגפה: ברכת הכהנים המסורתית בכותל תתקיים במתכונת מצומצמת

בשל מגפת הקורונה ולאור החלטת הממשלה לאפשר ברחבת הכותל המערבי תפילות במניין מצומצם מדי יום, התפילות מדי יום חול וכן ברכת הכהנים המסורתית של חול המועד פסח ישודרו בשידור ישיר ● לכל הפרטים >>>
מערכת שטורעם
ברחבת הכותל המערבי מקיימים מדי שנה בחול המועד פסח וחול המועד סוכות מעמד מרגש של ברכת כהנים המונית, בהשתתפות מאות רבות של כהנים ורבבות יהודים מהארץ ומהתפוצות שבאים למעמד רב הוד זה.

מעמד ברכת הכהנים הזה נוסד על ידי הרה"צ רבי מנדל גפנר זצ"ל לפני קרוב ליובל שנים בשנת תשל"א. ומאז מדי שנה בשנה מתקיים מעמד קדוש זה בחול המועד פסח וחול המועד סוכות.

בשנה זו לא ניתן לקיים את המעמד המיוחד הזה בגלל נגיף הקורונה וההגבלות שנקבעו בעקבותיו. אך כפי שנקבע בהחלטת הממשלה ברחבת הכותל המערבי לא חודלת התפילה ומדי יום מתקיימות שם תפילות במנין, תוך הקפדה על כללי המרחק שקבע משרד הבריאות. התפילות מדי יום חול וכן ברכת הכהנים המסורתית של פסח ישודרו בשידור ישיר.

ביום ראשון, ג' דחוה"מ פסח, י"ח ניסן תש"פ (12/04/20), תתקיים תפילת שחרית מיוחדת של כמנין כהנים אשר יברכו באהבה את כל עם ישראל בכוונה ובסילודין כי בתקופה זו כולם חשובים כעם בשדות.

תפילת שחרית: 8:30, ברכת כהנים – שחרית: 9:00, תפילת מוסף: 9:35, ברכת כהנים – מוסף: 9:40

רב הכותל המערבי הרב שמואל רבינוביץ' קורא לציבור להתחבר מביתם לתפילה זו, בה יתקבצו רבבות אלפי ישראל לתפילת רבים שהיא מעל למקום ומעל לזמן - עשרה שליחי ציבור ברחבת הכותל המערבי ועמם העם היהודי כולו.

"מקובלנו ששערי דמעה לא ננעלו ושערי הכותל המערבי על אחת כמה וכמה. תפילת המוני ישראל וברכת הכהנים לשמירה ממזיקים תעלה לרצון וה' הטוב יאמר לשטן הרף. ונזכה כולנו לשוב ולהתפלל תפילת הודיה בשמחה ברוב עם בכותל המערבי", נמסר מלשכת הרב.

התפילה תשודר באמצעות טלפון ייעודי שמספרו 02-3011133 וכן באתר הכותל.
י"א בניסן תש"פ