ב"ה ערב ש"ק, י"ט אייר תשפ"ב | 20.05.22
צילום: לוי נזארוב
ראשון מסוגו: יריד יהדות וחסידות בבירת רוסיה

ביוזמת רבה של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר נחשפו המוני יהודים למעצמת התורה והחסידות בניצוחם של שלוחי הרבי בבירת רוסיה, בעת שביקרו ביריד היהדות והחסידות שהוקם במרכז היהודי הגדול 'מארינה רושצ'ה', לרגל ציון שנת השבעים לנשיאות הרבי ● לכתבה המלאה וגלריית ענק >>>
מערכת שטורעם
אירועים רבים ומגוונים חווה המרכז היהודי הגדול 'מארינה רושצ'ה' במרכז מוסקבה, אך את שקרה בראשית השבוע שעבר, לא ציפה איש: המונים רבים הגיעו מכל רחבי העיר, להשתתף ב'יריד יהדות וחסידות', שנערך לראשונה ונפרס על פני 7 קומות הבניין הגדול על אלפי המטרים שבו, עשרות החדרים, האולמות והמבואות, שהיו מלאים עם דוכנים ותצוגות של אידישקייט.

את היוזמה הייחודית הגה רבה של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר, ואת הביצוע הוציא לפועל בהצלחה מיוחדת, מנהל הקהילה היהודית ומנכ"ל המרכז היהודי הרב מרדכי וייסברג, שהקים צוות מיוחד מבין שלוחי הרבי במוסקבה, להפקת האירוע ההמוני שחולל מהפכה של ממש בהנגשת המידע הכולל לכלל הציבור היהודי בעיר, שלרבים מהם, הייתה זו חשיפה ראשונה אל המידע הרב.

נושאי הדוכנים והתצוגות פוזרו באופן מרתק בין כל קומות הבניין, וחולקו לפי 'עשרת המבצעים' שייסודם בהררי קודש ע"י הוד כ"ק אדמו"ר זי"ע, שיהדות רוסיה ויהודיה היו קרובים אל לבו הקדוש תמיד כל הימים. וכעת, לקראת היום הקדוש יו"ד בשבט, עם מלאות שבעים שנה לנשיאותו, הוקדש יום זה לכבודו.

היכל בית הכנסת המרכזי היה מלא מפה לפה ביהודים שבאו לטעום את אור החיים, באמצעות שיעורי תורה וחסידות, וגם בלימוד עם חברותות, ובמהלך כל שעות היום נערכו שיעורים מגוונים, סדנאות ופעילות בכל תחום ביהדות לכל בני המשפחה, עד לסיומו המוצלח בשעות הערב.
י"ד בשבט תש"פ