ב"ה ערב ש"ק, י"ט אייר תשפ"ב | 20.05.22
פטרבורג: הצלחה לסמינר 'כולל תורה' השנתי

בפטרבורג שברוסיה ננעל בהצלחה הסמינר החמישי של 'ארגון כולל תורה' בהשתתפות כשלוש מאות תלמידים, רבנים ושלוחים מ-28 ערים שונות ברחבי מדינות חבר העמים ואירופה ● לכתבה המלאה וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם
בפטרבורג שברוסיה ננעל בהצלחה הסמינר החמישי של 'ארגון כולל תורה' בהשתתפות כשלוש מאות תלמידים, רבנים ושלוחים מ-28 ערים שונות ברחבי מדינות חבר העמים ואירופה, בניצוחו ובאירוחו של יו"ר 'כולל תורה' ומהשלוחים בעיר פטרבורג הרב בנצי ליפסקר.

בכל אחד מ-120 הסניפים של 'כולל תורה', בכל מדינות חבר העמים ואירופה, מתקיימים מדי יום ביומו לימודים אינטנסיביים בגמרא, הלכה, פרשת השבוע, חסידות ומחשבת היהדות. בתום כל חודש מקבלים הלומדים מלגה מכובדת המבטיחה את השתתפותם הפעילה בלימודים.

הלימודים ב'כולל תורה' מחוללים מהפך בחייהם האישיים של הלומדים והדבר בא לידי ביטוי בכל אורחות חייהם.

באירוע המרכזי שהתקיים במוצ"ש כיבד בהשתתפותו השליח הראשי ורבה של רוסיה הרב בערל לאזאר, שהעניק לו נופך מיוחד בנושאו דברים בפני רבני הקהילות מפעילי סניפי כולל תורה ובפני הלומדים עצמם. הרב לאזאר אמר בהתרגשות כי "קשה להגזים בעוצמת המהפכה התורנית המעמיקה שחולל 'כולל תורה' מאז נוסד בקרב מאות ואלפים. אי אפשר שלא להבחין בכך".

השליח הרב משה וובר, מנכ"ל 'כולל תורה', ציין בהתרגשות כי "בסמינר הנוכחי ניתן היה לחוש בשינוי העצום שחל בכל אחד מהלומדים. כולם, בלי יוצא מן הכלל, עברו זה מכבר ברית מילה כהלכתה; כולם מניחים תפילין מדי יום ביומו; ורבים מספור מהם עברו לנהל אורח חיים כשר למהדרין. אי אפשר לראות את כל זאת ולהישאר אדיש".

המשתתפים, מפעילי הכוללים כמו הלומדים, שבו לבתיהם בכל מחוזותיהם – ללמוד וללמד על מנת לשמור ולעשות, והסמינר שנועד להעצים את זיקת הלומדים לחיי תורה ומצוות פעילים הוכתר בהצלחה גדולה.
ט' בשבט תש"פ