ב"ה יום שלישי, י"א תשרי תשפ"א | 29.09.20
האדמו"ר רבי רפאל אבוחצירא שליט"א: "אבא וסבא היו בקשר אמיץ עם הרבי ושלוחיו"

האדמו"ר רבי רפאל אבוחצירא שליט"א בפגישה מיוחדת בצרפת עם הרב מענדל מטוסוב, משלוחי הרבי בעיר קאן-צרפת: "בצעירותי עליתי לארץ הקודש עם אבא רבי מאיר אבוחצירא זצ"ל, ושמעתי ממנו רבות על המכתבים שקיבל מהרבי מליובאוויטש, והקשר הידידותי המיוחד שהיה לו עם שלוחי הרבי במרוקו. אבא וסבא היו בקשר אמיץ עם הרבי ושלוחיו" ● לכתבה המלאה >>>
ג. הרשקוביץ, צרפת
האדמו"ר רבי רפאל אבוחצירא שליט"א מאשדוד נפגש אתמול (ראשון) לפגישה מיוחדת בצרפת עם הרב מענדל מטוסוב, משלוחי הרבי בעיר קאן-צרפת.

האדמו"ר סיפר בהתפעלות על הקשר המיוחד של אביו רבי מאיר אבוחצירא ה'בבא מאיר' וזקנו רבי ישראל אבוחצירא 'בבא סאלי' עם הרבי ושלוחי הרבי במרוקו: "בצעירותי עליתי לארץ הקודש עם אבא רבי מאיר אבוחצירא זצ"ל, ושמעתי ממנו רבות על המכתבים שקיבל מהרבי מליובאוויטש, והקשר הידידותי המיוחד שהיה לו עם שלוחי הרבי במרוקו. אבא וסבא היו בקשר אמיץ עם הרבי ושלוחיו".

הרב מטוסוב סיפר כי זקנו הרב שלמה מטוסוב ע"ה שליח הרבי במרוקו, נסע פעמים רבות לארפוד, בה ניהל האבא רבי מאיר אבוחצירא את מוסדות חב"ד. לאדמו"ר הוענק הספר 'חב"ד במרוקו' בו ישנם פרקים מיוחדים על הקשרים העניפים, של משפחת הצדיקים אבוחצירא לרבי ולשלוחים במרוקו.

נציין כי בשנים האחרונות, צאצאי השליח הרב שלמה מטוסוב ור' שניאור זלמן ברגר מחבר 'חב"ד במרוקו' נפגשו עם צאצאי ה'בבא סאלי' וה'בבא מאיר', מהם שמעו סיפורים מרתקים על הקשר המיוחד של הצדיקים לבית אבוחצירא והרבי מליובאוויטש.

מפגשים מיוחדים התקיימו גם עם האדמו"ר רבי דוד אבוחצירא, האדמו"ר רבי יקותיאל אבוחצירא, הרב עמינדב והרבנית סוליקה קריספין, הרב חיים והרבנית זוהרי פינטו, נכדי רבי אלעזר אבוחצירא ועוד.
י"א בכסלו תש"פ