ב"ה יום חמישי, כ"ג מנחם-אב תשפ" | 13.08.20
ביקור מרגש. הנשיא הנבחר נושא תפילה יחד עם פמלייתו
ביקור מרגש. הנשיא הנבחר נושא תפילה יחד עם פמלייתו צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי
"אוהב ישראל": נשיא גואטמלה הנבחר הגיע לכותל

נשיא גואטמלה הנבחר מר אלחנדרו גיאמטי, הגיע הבוקר (א') לביקור בכותל המערבי, ערב כניסתו לכהן רשמית בתפקיד הנשיא ● השליח הראשי בגואטמלה הרב שלום פלמן אמר בשיחה ל'שטורעם', כי 'מדובר בנשיא חדש שזה עתה נבחר ויתחיל לכהן כנשיא בפועל בעוד כחודש. הוא מוכר כאוהב ישראל ולא סתם בחר בישראל כאחת משלוש המדינות הראשונות שבהן מבקר עם היבחרו. כולנו מתפללים להצלחתו' ● לכתבה המלאה ותמונות נוספות >>>
מערכת שטורעם
נשיא גואטמלה הנבחר מר אלחנדרו גיאמטי, הגיע הבוקר (א') לביקור בכותל המערבי, ערב כניסתו לכהן רשמית בתפקיד הנשיא.

את פני הנשיא הנבחר בביקורו קיבלו רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ ומנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי מר מרדכי (סולי) אליאב. הרב רבינוביץ' אמר עם הנשיא פרק קכ"א בתהילים ובירך אותו בתפילת שלמה המלך שכל תפילותיו ותפילות ארצו יתקבלו ברצון.

מר אלחנדרו התרגש מאוד מהביקור, וטמן פתק בין נדבכי הכותל המערבי וביקש לחזות במתפללים ובאופן תפילת היהודים ברחבת הכותל המערבי. מנכ"ל הקרן חשף בפניו את המורשת וההיסטוריה היהודית ועל הכיסופים לירושלים לאורך הדורות.

הנשיא הנבחר אמר, כי "כל מי שאוהב את ישראל, אלוקים אוהב אותו" וכי הוא מקווה שהשגרירות תמשיך להישאר בירושלים. את הביקור חתם הנבחר בכך ש "מבקש מאלוקים ברכות לישראל ולגאוטמלה על מנת שביחד נוכל לחיות בשלום, בצדק ובפיתוח".

השליח הראשי בגואטמלה הרב שלום פלמן אמר בשיחה ל'שטורעם', כי "מדובר בנשיא חדש שזה עתה נבחר ויתחיל לכהן כנשיא בפועל ב-15 בינואר. הוא מוכר כאוהב ישראל וכולנו מתפללים להצלחתו".

השליח הרב פלמן סיפר, כי "מי שהביא את הנשיא לביקור בישראל ובכותל הוא יהודי שעלה לארץ וגר בישראל תקופה וחזר לגואטמלה כדי להתמודד בסיבוב הראשון בבחירות לנשיאות ולא הצליח לעלות לסיבוב השני, שבו החליט לתמוך בנשיא הנבחר מר גיאמטי. אותו יהודי ביקר בבית חב"ד במסגרת התמודדותו".

הרב פלמן הוסיף, כי "הביקור שלו בישראל הוא אחד מתוך 3 מדינות שהחליט לבקר בהן מיד לאחר שנבחר כנשיא, והעובדה הזו רק מוכיחה עד כמה הוא קרוב ליהדות וליהודים. הרב פלמן הוסיף, כי כולנו תקווה שהוא ימשיך בקו הזה ויצליח בתפקידו".
י' בכסלו תש"פ