ב"ה יום רביעי, ד' סיון תשפ" | 27.05.20
שלוחי הרבי בחולון, תשע"ט
שלוחי הרבי בחולון, תשע"ט צילום: מאיר אלפסי
עשרות שלוחי הרבי בחולון התכנסו בכפר חב"ד

משפחת השלוחים בחולון, הכוללת יחד יותר מ-150 איש ואישה, התכנסו יחד ביום שלישי האחרון לכינוסם השנתי, שנערך הפעם באולמי 'בית רבקה' בכפר חב"ד ● לכתבה המלאה וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם
משפחת השלוחים בחולון, הכוללת יחד יותר מ-150 איש ואישה, התכנסו יחד ביום שלישי האחרון (כ"ז תמוז) לכינוסם השנתי, שנערך הפעם באולמי 'בית רבקה' בכפר חב"ד. במקום נכחו 25 שלוחים ומנהלי בתי חב"ד בכל שכונות העיר, רעיותיהם השלוחות, לצד עשרות מחנכים ומחנכות, גננות וסייעות ברשת העניפה של מוסדות חינוך חב"ד בעיר - שלוחים בשדה החינוך.

הכינוס נפתח בהנחיה מיוחדת של השליח הרב לוי מנדלזון, שהציג באופן מקורי את כל אחד מהשלוחים עם דיווח מההתחדשות האחרונה בפעילות.

בעזרת הנשים הציגה את השליחות והעוסקות בשדה החינוך השליחה הגב' רוזן בכשרון ובחן מיוחד.

בין הדברים הציגו את השליחים החדשים לעיר, ה-25 במספר - הרב בנימין ורעייתו חיה וילהלם שיכהנו כשלוחים בשכונת רבין מזרח.

לאחר מכן נשא דברים המד"א השליח הרב אליהו-יוחנן גורארי', רבה הראשי של העיר וחבר בי"ד רבני חב"ד בארה"ק, שציין את התמסרותם של השלוחים ושיבח את התפתחות המוסדות ובתי חב"ד בעיר.

את הכינוס כיבד בנוכחותו הרב יוסף יצחק אהרונוב, יו"ר צעירי אגודת חב"ד, שבירך את הנוכחים על ההתכנסות של צדיקים ש"הנאה להם הנאה לעולם".

הרב מנחם מענדל גורביץ', משפיע בישיבת 'אור שמחה' בכפר חב"ד, שכיהן כשליח בחולון במשך שנים רבות בימי הבראשית של הפעילות החב"דית בעיר, נשא דברים בהתרגשות על המהפיכה המתחוללת בעיר והוסיף דברי חיזוק והתעוררות לעבודת השליחות.

הרב לוי וילמובסקי, מנכ"ל מוסדות חב"ד במגדל העמק, שזכה להקים את בית חב"ד בחולון, סיפר אפיזודות מתחילת הפעילות בעיר ובירך בהתלהבות את השלוחים והשלוחות על העבודה הגדולה הנעשית בעיר.

את המשא המרכזי נשא הרב דוד-מאיר דרוקמן, רב העיר קריית-מוצקין, אשר שיתף מהיכרותו רבת השנים עם הרב גורארי', ולאחר מכן נשא דברים מרוממים בסגנונו המיוחד, על המחויבות והאחריות של השלוחים והעוסקים בשליחות הרבי בשדה החינוך.   

הרב שמואל רסקין, מהשלוחים בעיר, הנחה מושב מיוחד של תשובות לשאלות מנחות שנענו על ידי השלוחים וציינו את המיוחדות בשליחות בחולון, הנדרש להעצמת השליחות ופרגון הדדי מרגש בין משפחות השלוחים.

הרב דוד גורארי', יו"ר חב"ד חולון, ציין בדבריו את האחדות והאחווה בין משפחות השלוחים ושיתף מהפעולות הנעשות בימים אלו להרחבת המוסדות, בהתאם להוראת הרבי בשיחותיו הקדושות.

הרב ירחמיאל גורליק, מנהל בית חב"ד המרכזי, עורר את המשתתפים לעסוק במינוף והרחבת מועדוני הילדים, בקשר מלאת 30 שנה ל"שנת הילד והילדה", ובהתאם לכך, קבלת החלטה טובה משותפת בתחום לשנה הבאה עלינו לטובה.

הכינוס נחתם באוירה מרוממת, באהבת רעים, לפעול בשליחות הרבי ולהכין את כל אנשי העיר לקבלת פני משיח.
ג' במנחם-אב תשע"ט