ב"ה יום רביעי, כ"ב מנחם-אב תשפ" | 12.08.20
הנשיא הגרמני בבית השליח הרב טייכטל
הנשיא הגרמני בבית השליח הרב טייכטל
הפתעה בגרמניה: הנשיא הגיע לחזק את השליח בביתו

בצעד מפתיע והיסטורי, נשיא גרמניה פרנק-ואלטר שטיינמאייר הגיע לביקור בביתו של רב העיר ברלין, השליח הרב יהודה טייכטל, לאחר שהותקף על ידי אנטישמים בדרכו מבית הכנסת. הנשיא לרב טייכטל: "באתי הנה לומר שבגרמניה אין שום מקום לאנטישמיות" ● לדיווח המלא ותמונות נוספות >>>
מערכת שטורעם
במחווה נדירה ויוצאת דופן מסוגה, נשיא גרמניה פרנק-ואלטר שטיינמאייר הגיע היום (ראשון) לביקור אישי בביתו של רבה שם ברלין, השליח הרב יהודה טייכטל, שבוע ימים לאחר שהותקף על ידי אנטישמים, בעת שצעד מבית הכנסת לביתו.

מאז פרסום האירוע, במהלכו שני דוברי ערבית קיללו וירקו לעבר הרב, הוא קיבל שיחות טלפון רבות מאישי ציבור בכירים מכל גווני הקשת, שביקשו לחזק את ידו ולגנות את האנטישמיות.

הערב, כאמור, נשיא גרמניה ביקש לחזק אישית את הרב טייכטל והגיע לביתו, שם התקבל על ידי הרב ורעייתו הרבנית. הנשיא הגרמני אמר בפתח ביקורו המיוחד: "באתי הנה לומר שבגרמניה אין שום מקום לאנטישמיות. אני פה גם להצהיר זאת וגם כדי לבקר חבר".

הנשיא הגרמני סיפר שחזר מנסיעה והדבר הראשון שעשה זה לקיים את הביקור. "השיטה של המנהיג שלנו, הרבי מליובאוויטש, זה להפוך חושך לאור", אמר הרב טייכטל לנשיא הגרמני והציע לו לאמץ את החלטת הרבי על "רגע של שתיקה" בבתי הספר במדינה.

הנשיא האזין ברוב קשב למסרים מעוררי ההשראה ובסיום העניק לו הרב טייכטל דולר של הרבי. "הנשיא מאוד התרגש", סיפר הרב טייכטל.

במהלך הביקור הממושך והתקדימי, ביקש הנשיא לשמוע על הפעילות הענפה של הרב טייכטל שהביא את החיים היהודיים בעיר לשיאים גדולים. בין היתר סיפר לו הרב טייכטל על בניית הקמפוס היהודי הגדול בלב העיר.

בסיום הביקור, שב וחיזק הנשיא את הרב היהודי והתבטא כי האירוע נגע לליבו.
ג' במנחם-אב תשע"ט