ב"ה יום רביעי, כ"ב מנחם-אב תשפ" | 12.08.20
אנטוורפן: רב העיר בחן את תלמידי ישיבת חב"ד

רב העיר וגאב"ד קהילת 'מחזיקי הדת' באנטוורפן שבבלגיה בחן את מצטייני התלמידים בישיבת 'תומכי תמימים' חב"ד-ליובאוויטש בעיר, שתלמידיה הינם מילדי השלוחים ברחבי אירופה ● הרב שיף נהנה מאוד מידיעת התלמידים, התפעל מרמת ידיעתם וציין לשבח את הצוות המסור ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
רב העיר וגאב"ד קהילת 'מחזיקי הדת' באנטוורפן שבבלגיה, הרב שיף, בחן את מצטייני התלמידים בישיבת 'תומכי תמימים' חב"ד-ליובאוויטש בעיר. הישיבה מיוסדת בעיקר מילדי השלוחים ברחבי אירופה ומשאר רחבי תבל והתלמידים נבחנו את מסכת פסחים בע"פ חלקים מהמסכת עם תוס' ושאר המסכת גמרא ורש"י.

הרב בחן את התלמידים לעומק, שאל שאלות הבנה וכן שאלות שאינם כתובים בגמרא ועל התלמידים היה לבד לחשוב על תירוץ ולאיזה גמ' זה קשור – כגון האם מותר להשתמש עם תפילין של חבירו הגמ' בדף ד' אומרת על בדיקת חמץ ניחא לאיניש שיעשה מצווה בממונו ועוד שאלות מאתגרות.

הרב שיף נהנה מאוד מידיעת התלמידים והתפעל מרמת ידיעתם ציין לשבח את הצוות המסור וסיים שללא המסירות של הנהלת הישיבה התלמידים לא היו יכולים להגיע לרמת ידיעה כ"כ גבוהה, וכמובן ללא ניצול הזמן של התלמידים לא היו יכולים להצליח בצורה מעוררת התפעלות.

המבחן נערך בהמשך למבצע תורה המנוהל במסירות על ידי הרב ש. קוריץ לזכות ידיד הישיבה מר עודד שפירא ומשפחתו ולע"נ התמים אורי ניסן ע"ה בן יבלחט"א מנחם מענדל שיח' גוראריה.

ג' במנחם-אב תשע"ט