ב"ה יום רביעי, ד' סיון תשפ" | 27.05.20
ערב הצדעה חב"די לשוטרים שנפצעו בטבח בפיסטבורג
ערב הצדעה חב"די לשוטרים שנפצעו בטבח בפיסטבורג
השליח בקי-ווסט: "אנחנו מתפללים ונושאים נשק"

סוכנות הידיעות הבינלאומית AP הקדישה כתבה מיוחדת לסיקור המצב הביטחוני במרכזים יהודיים ולהבדיל במסגדים וכדו', בעקבות הטבח המזעזע שבוצע בסוף השבוע בניו-זילנד והטבח בפיטסבורג בשנה שעברה, בו נרצחו 11 בני אדם ● הכתב שוחח, בין השאר, עם הרב יעקב צוקר ממרכז חב"ד בעיירה הקטנה קי-ווסט, שנרשם יחד עם כמה מבני הקהילה לאימוני ירי במטווחים ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
סוכנות הידיעות הבינלאומית AP הקדישה כתבה מיוחדת לסיקור המצב הביטחוני במרכזים יהודיים ולהבדיל במסגדים וכדו', בעקבות הטבח המזעזע שבוצע בסוף השבוע בניו-זילנד והטבח בפיטסבורג בשנה שעברה, בו נרצחו 11 בני אדם.

בכתבה מובא ציטוט מהרב יעקב צוקר ממרכז חב"ד בעיירה הקטנה קי-ווסט, שנרשם יחד עם כמה מבני הקהילה לאימוני ירי במטווחים: "אנחנו מתפללים אבל גם נושאים נשק - לא שבכוונתנו לקחת את החוק לידיים. אני מקווה שלא אצטרך להשתמש בנשק, אבל אני ערוך להתמודד עם כל איום שיישקף לבית הכנסת שלי. אני מרגיש אחראי מבחינה זו", אמר.

הכתב הוסיף, כי ידו של הרב צוקר אינה משגת להעסיק מאבטח במשרה מלאה, אבל הוא מוודא שעוד אחד מהנוכחים בבית הכנסת חמוש בשעת התפילה. מאז הפיגוע בפיטסבורג, הוא מבקש מהמשטרה המקומית להפגין נוכחות במקום במהלך החגים ובאירועים גדולים.
י"ב באדר ב' תשע"ט