ב"ה יום ראשון, כ"ב אלול תשע"ט | 22.09.19
במעוז החקר והמדע: חב"ד בקמפוס באוניברסיטה העברית

באוניברסיטה העברית בירושלים, הוותיקה ובעלת היוקרה האקדמית ביותר בארץ. במעוז האינטלקט, החקר והמדע מתנוסס לו מגדלור אותנטי ומלא חום יהודי - חב"ד 'בעברית' ● לסיפור המלא >>>
מערכת שטורעם

באוניברסיטה העברית בירושלים, הוותיקה ובעלת היוקרה האקדמית ביותר בארץ. במעוז האינטלקט, החקר והמדע מתנוסס לו מגדלור אותנטי ומלא חום יהודי - חב"ד 'בעברית'.

הרב דניאל ורחל יהודית כאלב מנהלים את 'חב"ד בקמפוס בעברית' ביד רמה. מבלי להתפעל מקודים חברתיים ומגינונים שכלתניים הם ממוססים מחיצות ודעות קדומות. בחיוך קורן ובחן רב הם מלהטטים בין המחלקות השונות בקמפוס ומייצרים קשרים עם בכירים בסגל המרצים והאגודה הסטודנטיאלית בקמפוס.

היום, לרגל יום השותפים וקמפיין גיוס ההמונים למען פעילותם, כל האוניברסיטה על גלגלים. למעלה מ-20 סטודנטים לקחו על עצמם להיות שגרירים ולגייס בעצמם למען המטרה החשובה. בין התומכים באתר תוכלו לראות את האקדמיה ללשון עברית, את הספריה הלאומית ואגפים שונים של מרכז העצבים של האקדמיה המובילה בישראל.

אלו סכומים קטנים שמצטברים יחד, אבל הבעת התמיכה ממוסדות בתוך האוניברסיטה מוכיחה שטבעו של אור אמיתי הוא להאיר למרחקים. ומעל הכל, היא מוכיחה כי עוז רוחו ותעצומות נפשו של סטודנט חדור מטרת שליחות יכולים לכל התנגדות.

קצרה היריעה מלפרט את הפעילויות השונות הנערכות לאורך השנה באוניברסיטה, בדיוק בגלל זה הופק סרטון של 2 דקות המנסה לתת סקירה מהירה ומלאת רגש והומור על מה שמתחולל בחב"ד בעברית.

הרב דניאל ורחלי כאלב - אוניברסיטה העברית (רם) בירושלים

■ לתרומה באתר מאובטח: לחצו כאן!

ו' באדר ב' תשע"ט