ב"ה יום רביעי, ט"ז סיון תשע"ט | 19.06.19
מלמעלה: הרבנים לויטין, פינק וגאנזבורג ע"ה
מלמעלה: הרבנים לויטין, פינק וגאנזבורג ע"ה
יום של הלוויות בקראון-הייטס: 3 נפטרים ביממה

יום קשה בשכונת המלך: ביממה האחרונה נפטרו שלושה מחשובי אנ"ש בשכונת קראון-הייטס ● בזו אחר זו הגיעו ההודעות המצערות על פטירתם של הרב יעקב-ברוך גאנזבורג ע"ה, הרב שלום-דובער לויטין ע"ה והרב שמואל-יעקב פינק ע"ה ● לכתבה המלאה >>>
מערכת שטורעם
שכונת קראון-הייטס החב"דית בניו-יורק נפרדה ביממה האחרונה משלושה אנשים מחשובי תושביה: הנפטר הראשון היה הרב יעקב-ברוך גאנזבורג ע"ה, כאשר שעות ספורות לאחמ"כ התבשרו התושבים על נפטר נוסף: הרב שמואל-יעקב פינק ע"ה ומיד אחריו התקבלה הבשורה הקשה השלישית על פטירתו של הרב שלום-דובער לויטין ע"ה.

■ הרב יעקב-ברוך גאנזבורג ע"ה

בצער רב התקבלה הידיעה על פטירתו של הרב יעקב-ברוך גאנזבורג ע"ה והוא בשנת ה-87 לחייו. המנוח נולד בהאדיטש להוריו - הרב שניאור-זלמן ובת-שבע גאנזבורג ע"ה, והוא נקרא על-שם סבו הרב יעקב-ברוך קרסיק ע"ה, המשגיח המפורסם של 'תומכי תמימים' בליובאוויטש.

המנוח היה איש חביב על כל מכריו וידע תמיד לחלוק מילה טובה מתובלת בבדיחה יהודית-חסידית שהעלתה חיוך על פני סובביו. ביתו היה פתוח לשלוחים ולמבקרים מכל רחבי העולם ובעיקר לדוברי צרפתית.

הותיר אחריו את יבדלחט"א: רעייתו מרת סימונה וילדיו: ר' יוסי מפלורידה, ר' אליעזר מקראון-הייטס, ר' מענדי מקראון-הייטס, גב' מרים שם-טוב מפילדלפיה, גב' חני פיקרסקי מפלורידה, ר' חיים מקראון-הייטס, גב' שרהל'ה רוזנבלום מבלגיה, גב' דסי פרוס מפילדלפיה, וצאצאים רבים.

אחיו: הרב שלום-בער גאנזבורג, הרב יצחק גאנזבורג, הרב מענדל גאנזבורג, גב' חיה-שרה זרחי וגב' רבקי מאיעסקי מקראון-הייטס.

המנוח נטמן בבית העלמין ע"ש 'מונטיפיורי' בקווינס והמשפחה יושבת 'שבעה' ברחוב מונטגומרי 647, קראון-הייטס

הרב שמואל-יעקב פינק ע"ה

שעות ספורות לאחר-מכן התקבלה ההודעה המצערת על פטירתו של הרב שמואל-יעקב פינק ע"ה, לאחר מחלה שתקפה אותו לפני תקופה קצרה. בן 63 בפטירתו.

המנוח נולד בקליבלנד שבאוהיו וחזר בתשובה בהיותו סטודנט. יחד עם רעייתו מרים תחי' הקים בית חב"די לתפארת.
היה בעל צדקה גדול ותמך רבות בשלוחים ברחבי העולם. כמו"כ, הקדיש כספים מיוחדים לסיוע לסטודנטים על מנת לקרבם לתורה ומצוות ואף סייע בהבאתם ללימודים בארץ הקודש.

הותיר אחריו את יבדלחט"א: רעייתו גב' מרים וילדיו: גב' חנה-זלדה וורדה מקראון-הייטס, ר' מרדכי-שמעון מקראון-הייטס, ר' לוי-יצחק מפלורידה, ר' אברהם-מאיר מלוס-אנג'לס, גב' חיה-מושקא ריבר מלוס-אנג'לס, ר' מנחם-מענדל מקראון-הייטס, ר' שאול-ישראל מקולורדו, ר' שניאור-זלמן מפלורידה, דבורה-לאה מקראון-הייטס וארי-אבא מקראון-הייטס.

אמו: מרת שירלי פינק תחי', ואחיותיו: ברברה לנדאיי ודניס פינק.

הרב שלום-דובער לויטין ע"ה

ההודעה על פטירתו של הרב שלום-דובער לויטין ע"ה התקבלה בצער רב לאחר שתי הודעות הפטירה שקדמו לה.

הרב לויטין ע"ה, בן 73 בפטירתו, נולד להוריו הרב אברהם-יעקב ומלכה לויטין ע"ה והוא נכדו של החסיד המפורסם הרב שמואל לויטין ע"ה.

הותיר אחריו משפחה ענפה - יבדלחט"א: רעייתו מרת שטערנא תחי', וילדיו: גב' רבקה גרינברג מיוסטון, גב' רחל כץ מפלורידה, דב' חני ריכטר מקווינס, מלכי ואסתי לויטין מקראון-הייטס, ר' שמואל מפמונה, ניו-יורק, ר' מענדי מניו-ג'רזי ור' ברוך מקראון-הייטס, וכן צאצאים רבים.

אחיו ואחיותיו: גב' שיינדל אקסלרוד, גב' חני רוטנברג וגב' תמי לידר מקראון-הייטס.

הלווייתו תצא ביום שישי בבוקר בשעה 9:30 מבית ההלוויות 'שומרי הדת' ותעבור דרך 770.

בני המשפחה יישבו 'שבעה' ברחוב קראון 520, קראון-הייטס, דירה B5.

ברוך דיין האמת.
כ' בטבת תשע"ט