ב"ה יום רביעי, ט"ז סיון תשע"ט | 19.06.19
הדינר בקווינס
הדינר בקווינס
קווינס: העדה הבוכרית הצדיעה לשלוחים ולמוסדות

מוסדות הקהילה הבוכרית 'אור אבנר' בקווינס ערכו את הדינר השנתי והיוקרתי באולם המפואר 'דה מיקל אילג'ו', אליו נהרו אנשי עסקים רבים, רבנים, תורמים, הורים, מורים, ידידים ואנשי קהילה, המוקירים את הפעילות הענפה של המוסדות בנשיאות הנגיד ר' לוי לבייב, אותם מובילים בהצלחה השלוחים הרב זלמן זבולונוב והרב יצחק וולוביק ● לכתבה המלאה וגלריית תמונות >>>
מערכת שטורעם
ברוב פאר והדר נערך הדינר השנתי של מוסדות הקהילה הבוכרית בקווינס 'אור אבנר', בנשיאותו של הנגיד ר' לוי לבייב. באירוע שנערך באולם המפואר "דה מיקל אילג'ו" בקווינס, השתתפו כ-770 איש, בהם רבנים, שלוחים, אנשי עסקים, הורים, מורים, ידידים ואנשי קהילה שבאו לקחת חלק בהצלחת מוסדות החינוך, בהובלת השלוחים הרב זלמן זבולונוב והרב יצחק וולוביק.

במוסדות הקהילה התחנכו ומתחנכים אלפי ילדים בגילאים שונים - בגני ילדים, בבית ספר יסודי, בתיכון לבנים ותיכון לבנות. בחודשי הקיץ הילדים ממשיכים בקייטנת הקיץ "אור אבנר".

בקומת הכניסה קיבלו בנות תיכון 'אור חנה' את פני האורחים הרבים, שהופנו ליהנות מטעימות ויינות משובחים בליווי תזמורת שהנעימה את הערב.

אל האולם המפואר, ערוך בשולחנות בטוב טעם נכנס הקהל והתיישב לקראת הערב החגיגי, תוך כדי צפייה במצגת בתי הספר, בה הקהל הרחב וההורים הרבים צפו בילדיהם ובהווי בית הספר. צלילי מקהלת הילדים "עתיד" הנעימה בשירי חנוכה, בשירים ישראלים ובשירים בוכריים כמיטב המסורת. גם זמר האופרה יוסף שלמייב הופיע בשירים בשפה הבוכרית ובשפה האיטלקית.

את האירוע פתח מנחה הערב, הבדרן והקומיקאי המפורסם מנדי פעלין, שדיבר וסיפר על בתי הספר והודה למר לבייב שעומד לצד המוסדות מאז נוסדו ועד היום. כמו"כ דיבר מר פעלין על הרחבת המוסדות במבנה החדש ב'אוטופיה ג'ואיש סנטר', המשמש לגני ילדים, לבית ספר תיכון לבנים ובית ספר ליום א'.

מר פעלין הזמין לבמה את הרב הראשי לקהילה הבוכרית בארה"ב ובקנדה הרב ברוך בבייב לברך את ברכת המוציא ולשאת דברי תורה וברכה. כעת הזמין המנחה את ידיד המוסדות מר חיים שטרן להדליק נר זיכרון לעילוי נשמת הנספים בטבח הנורא בפיטסבורג שבפנסלבניה.

מיד לאחר שהוגשה המנה הראשונה כובד מר שמחה אלישייב, נשיא המרכז הקהילתי הבוכרי בניו יורק, בהדלקת נר שני של חנוכה, כשהקהל שר יחד עם הזמר העולמי חיים ישראל את המזמורים 'הנרות הללו' ו'מעוז צור', שמילותיהם הוקרנו על גבי מסכי ענק. לאחר הדלקת החנוכייה צפו האורחים בקטעי וידאו של הרבי, בהם נראה הרבי כשהוא מדבר על חשיבות חינוך ילדי ישראל על טהרת הקודש. מיד לאחר קטעי הווידאו עלו על הבמה הרב פרץ שטיינברג, אב בית הדין של קווינס, והרב יעקב נסירוב, רב בית הכנסת "בית אל", לומר פרקי תהילים. הרב שטיינברג אמר את פרק קי"ז, פרקו של הרבי, והרב נסירוב אמר את פרק ק"ל לשלומה של ארץ ישראל.

בהמשך הערב צפה הקהל על גבי מסכי ענק בברכתו של ר' לוי לבייב שנבצר ממנו להגיע ולהיות חלק מארוע זה. מר לבייב בירך את אורחי הכבוד, רבני הישיבה, ראשי הקהילה, השלוחים הרב זבולונוב והרב וולוביק וכלל המסייעים להצלחת מוסדות הקהילה והודה לכל המשתתפים הרבים שהגיעו לתמוך ולתת להמשך הצלחה זו.

בשלב זה עלו מנהלי המוסדות והודיעו על בחירתם בסנטור מחוז קווינס ובארבעה אנשים נוספים שיקבלו אות כבוד על תרומתם ותמיכתם הרבה במוסדות החינוך.

אורח הכבוד הראשון היה מר דויד וופרין, וראשי המוסדות ביחד עם פוליטיקאים נוספים מקווינס העניקו לו את אות ההוקרה. מר וופרין דיבר על עתיד הילדים בעיר הגדולה ועל ההצלחה של בתי הספר ובחינוכם של ילדים אלו דור העתיד.

אחריו עלו לבמה רפי ואירנה אהרונוב שקיבלו את אות ההוקרה של קייטנות הקיץ "אור אבנר" מידי סגן נשיא הקונגרס מר גבריאל סופייב ורעייתו חגית, בתו וחתנו של לבייב, שתומכים במוסדות במהלך השנה כולה.

אורחי הכבוד השלישיים היו מר מאיר ומרינה בביוב, הפועלים רבות להצלחת בית ספר תיכון בנים ב'אוטופיה ג'ואיש סנטר', שקיבלו את אות הוקרה מחברי הנהלת המוסדות - השלוחים הרב זבולונוב, הרב וולוביק והרב קוגן.

על גבי מסכי ענק הוקרן סרטון על החייל רון עבדן. רון הוא חייל צה"ל שנפצע אנושות באחת מפעילויות הצבא ושיתף את הקהל בפעילות בה נפצע, ואיך בדרך נס הצליח להשתקם ולהמשיך בחייו, למרות שבראשו עדיין נמצאים קליעים מהתופת שעבר ואף לאחר שאיבד את ראייתו באחת מעיניו. רון המשיך בסיפורו ואמר שהמוזיקה הצליחה לשקם אותו ויחד עם הקהל הוא שר את השירים "שיר למעלות" ו"מודה אני" המסכמים את תודתו להקב"ה. הקהל צפה תוך כדי שירה בתמונות משירותו הצבאי ובתהליך החלמתו.

לאחר מכן עלה לבמה הזמר המפורסם חיים ישראל שהגיע עם תזמורתו במיוחד מישראל וסחף והרקיד את הקהל עם להיטיו הגדולים.

השחקן מייקל אהרונוב, אורח הכבוד הרביעי, הוצג על ידי סרט תיעודי מקריירת המשחק שלו. את אות ההוקרה קיבל מידי נשיא קונגרס יהודי בוכרה בארה"ב וקנדה, מר בוריס קנדוב, וממנהל המוזיאון הבוכרי מר אהרון אהרונוב. השחקן מייקל אהרונוב ריתק את הקהל וסיפר להם על הצלחתו וגאוותו להיות חלק מהקהילה הבוכרית. השחקן גם הסביר לקהל שאין דבר העומד בידי הרצון ובעבודה קשה ניתן להצליח.

מר בוריס קנחורוב וד"ר זויה מקסימובה קיבלו את אות ההוקרה 'אור חנה' מידי נשיא ה'סנטר' מר שמחה אלישייב וחברי הוועד מר מיכאל זבולונוב ומר ליאון נקטלוב.

במהלך הערב הרב זבולונוב והרב וולוביק קראו לבמה שתי קבוצת חברים, המסייעים באופן סדיר, לקבל אותות הוקרה על עזרתם הרבה לאורך השנה. כמו"כ הודו לרבנים להורים, למורים ולכל צוות בית הספר.

את הערב חתם הזמר חיים ישראל עם מיטב להיטיו כשרבים מהקהל הצהירו במפורש כי הם כבר מחכים לדינר השנתי הבא.

צפו בתמונות:
ט"ז בטבת תשע"ט