ב"ה יום ראשון, י"ח תמוז תשע"ט | 21.07.19
עשור לטבח במומביי: חנוכית ענק על גג המבנה

על גג מבנה בית חב"ד בן 6 הקומות במומביי שבהודו הוצבה ביום ראשון השבוע, נר ראשון של חנוכה, חנוכיית ענק אלקטרונית • על החנוכיה, בגובה של כ-5 מטרים, הוצבו נורות ניאון המאירות למרחוק
מאת מערכת שטורעם
על גג מבנה בית חב"ד בן 6 הקומות במומביי שבהודו הוצבה ביום ראשון השבוע, נר ראשון של חנוכה, חנוכיית ענק אלקטרונית.

על החנוכיה, בגובה של כ-5 מטרים, הוצבו נורות ניאון המאירות למרחוק.

בנוסף, במלאת עשור לטבח שבוצע בעיר – שבו נטבחו שלוחי חב"ד הרב גבי ורבקי הולצברג ו-4 מאורחיהם הי"ד – החליטו מחליפיהם, הרב ישראל וחיה קוזלובסקי, לשנות את שם המבנה שבו ממוקם הבית חב"ד ל"נרימן לייגט ((light האוס". עד כה נקרא המקום "נרימן האוס".

הרב קוזלובסקי אמר: "ההחלטה התקבלה כי המטרה שלנו היא להפיץ את האור – בטח ובטח אחרי החושך הנורא שנגרם בעקבות הטבח. כעת זה בא לידי ביטוי גם בשם המבנה, עם הוספת המילה 'אור' לשמו. שינוי השם היה בתפר שבין הרצח שאירע בבניין בנובמבר 2008 לבין חג החנוכה".

אל הפעילות הנרחבת של שלוחי חב"ד במומביי, שכללה מסיבות ליהודיים המקומיים ולתרמילאים, הדלקת נר חנוכה ב'גייט אוף אינדיאה' שתתקיים בהשתתפות מאות בני אדם ביום ראשון הבא, נר שמיני של חנוכה, ופעילות עם ילדי בית הספר והגן, הצטרף בחג החנוכה השנה כוח עזר: הרב אורי ומושקי בלוי, שעברו לפני שבועיים לגור במומביי כדי לסייע לזוג קוזלובסקי בהפעלת בית חב"ד.
כ"ז בכסלו תשע"ט