ב"ה יום חמישי, י"ז סיון תשע"ט | 20.06.19
במהלך החג: אלפים ביקרו בסוכות הציבוריות בניו-יורק

אלפי יהודים מכל גווני הקשת ביקרו במהלך החג הסוכות הציבוריות שהוקמו כבכל שנה במקומות הסואנים ביותר בעיר הגדולה - ניו -יורק, ע"י צעירי אגודת חב"ד המרכזית • הסוכה החדשה – על יד "סיטי הול", במנהטן
מאת יוסי אסולין
אלפי יהודים מכל גווני הקשת בקרו במהלך החג בסוכות הציבוריות שהוקמו כבכל שנה במקומות הסואנים ביותר בעיר הגדולה ניו -יורק.

בסוכות אלו ניתן למצוא עורכי דין מהשורה הראשונה, עוצרים לכמה דקות מהמרוץ המשפטי לטובת ארוחה בסוכה, לפני שיחזרו שוב למבוך ספר החוקים במשרדם המפואר.

לידם יושבים קבלן ותיק יחד עם איש נדל"ן מצמרת הנדל"ן הניו יורקית לסיום מו"מ תוך כדי סעודה בסוכה. יהודים בלבוש חסידי מלא שהוכרחו לבוא לטפל בחול המועד בדברים העלולים לבוא להפסד, המותר בהלכה, יושבים יחד עם תיירים שמצאו סוף סוף סוכה בעיר הגדולה, בה יוכלו לטעום ולהיטיב את ליבם.

הרב שמואל מנחם מענדל בוטמאן, מנהל צעירי אגודת חב"ד המרכזית, אמר שזה "בהתאם להוראות הרבי לזכות יהודים במצוות ד' מינים וישיבת סוכה"

סוכת ה"פנים חדשות" היא הסוכה על יד ה"סיטי הול" של עיריית נו יורק, משכן משרד ראש העיר. בגלל האזור הסואן נהרו לשם יהודיים ממדינות שונות, ומכל שדרות החברה.

הסוכות עוזרות למשפחות המטיילות

משפחות רבות שיצאו עם ילדיהם לטיולי חול המועד באו לבקר בסוכה. "עכשיו אני לא דואגת היכן להאכיל את ילדיי," אומרת אמא  מאושרת. "חב"ד כבר דאגו לנו."

מבצע לולב ואתרוג מגיע לאלפים רבים

צוותים רבים של אברכים חב"ד עם בני משפחותיהם יצאו השנה למבצע לולב בשכונות רבות ברחבי העיר, החסידים עובדים בתלהבות חסידית אופיינית, מתוך מטרה להגיע אל כל יהודי לזכותו במצוות ארבע מינים. "מבע לולב הוא חלק ממערך המצבעים שייסד הרבי מתוך דאגה לכל יהודי בכל מקום" אומר הרב יוסי בוטמאן מצעירי חב"ד שעמד מאחורי ארגון פעילות חג הסוכות.

כ"ה בתשרי תשע"ט