ב"ה יום ראשון, י"ח תמוז תשע"ט | 21.07.19
נשיא רוסיה: שפע ברכות ליהודי רוסיה לרגל ראש השנה

"עליי לציין בשביעות רצון, כי הארגונים הדתיים של היהדות נוטלים חלק פעיל בחיי המדינה, מצטיינים במעשי צדקה, מבצעים פרויקטים רבי ביקוש" • כמיטב המסורת שיגר נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, אגרת ברכה מיוחדת ליהודי רוסיה לקראת ראש השנה הבעל"ט
מאת מערכת שטורעם
כמיטב המסורת שיגר נשיא רוסיה אגרת ברכה מיוחדת ליהודי רוסיה לקראת ראש השנה הבעל"ט.

כמיטב המסורת מזה עשור של שנים, שיגר פוטין אגרת ברכה מיוחד אשר הגיעה ללשכתו של רבה הראשי של יהודי רוסיה הגאון רבי בערל לאזאר שליט"א, כמדי ערב השנה החדשה והיא אף מתפרסמת בעיתונות הרוסית הרשמית.

באגרת מאחל הנשיא את מיטב האיחולים ליהודי המדינה וכותב: אני מברך אתכם לרגל ראש השנה, אחד החגים הגדולים והמכובדים בלוח השנה היהודי. חג זה מסמל ליהודים את הטיהור המוסרי ואת ההשתלמות. בימים אלה עושים האנשים חשבון של השנה שחלפה, מגבשים לעצמם תוכניות לעתיד לבוא.

עליי לציין בשביעות רצון, כי הארגונים הדתיים של היהדות נוטלים חלק פעיל בחיי המדינה, מצטיינים במעשי צדקה, מבצעים פרויקטים רבי ביקוש בתחום החינוך וההשכלה ומקנים לדור הצעיר את המסורת ההיסטורית והרוחנית העתיקה, את תרבות אבותיהם. הקהילות היהודיות תורמות תרומה חשובה להרחבת הרב-שיח הבין-דתי, לחיזוק הידידות בין עמי רוסיה, אותה ידידות הקיימת מזה מאות בשנים.

אני מאחל לכם בריאות טובה, אושר ועושר, שמחת החג. ולדימיר פוטין.

בתוך כך, ב'איגוד הקהילות היהודיות רוסיה' סיימו מבעוד מועד את ההכנות הרבות לקראת חגי ירח האיתנים, במשלוחי תשמישי קדושה למאות הקהילות הפזורות בכל רוסיה, בעלי תפילות ובעלי תקיעות, וסיוע לשלוחי חב"ד וקהילות היהודיות הרבים הפזורים בכל ערי רוסיה.
כ"ט באלול תשע"ח