ב"ה יום שני, ב' סיון תשפ" | 25.05.20
צילום: אילוסטרציה
מוהל אכל חזיר? "לא היה ולא נברא"

דיווח שהתפרסם ביממה האחרונה מתברר כפייק ניוז אנטישמי: לפי הדיווח, ועד הרבנים של מחוז סראטוב שברוסיה הכריז כי כ-150 בני אדם, שנימולו על ידי מוהל מקומי בין השנים 1991-1997, לא נחשבים מהולים ● מתברר: הדיווח שקרי. השליח בסרטוב, הרב יעקב קוביטשעק בראיון בפנים ● לסיפור המלא >>>
כתב שטורעם
דיווח שהתפרסם ביממה האחרונה מתברר כפייק ניוז אנטישמי: לפי הדיווח, ועד הרבנים של מחוז סראטוב שברוסיה הכריז כי כ-150 בני אדם, שנימולו על ידי מוהל מקומי בין השנים 1991-1997, לא נחשבים מהולים.

הדיווח התפרסם לראשונה באתר האוקראיני JewishNewsUA, שם כתבו, "הרבנים שללו את תוקפן של המילות בשל חוסר האמינות שהפגין המוהל, לאחר שלא דיווח על כך שטעם חזיר בפסטיבל בעיר ז'יטומיר שבאוקראינה. מסתבר כי המוהל ביקר בפסטיבל בשנת 1991, והצליח להסתיר את המעשה עד כה כשהוא מל כ-150 תינוקות ב-6 השנים שלאחר מכן".

אלא שמבדיקת 'שטורעם' מתברר כי אין בדיווח זה כל אמת. רב הקהילה היהודית בסרטוב, השליח הרב יעקב מאיר קוביטשעק מבהיר כי הפרסומים הללו מקורם בשקר.

הרב קוביטשעק שולל את הדיווח לחלוטין ואומר ל'שטורעם', "הסיפור לא היה ולא נברא. פייק ניוז. לא השמות המופיעים ולא המעשה עצמו".

לדבריו, אתר החדשות האוקראיני שפרסם את הידיעה לראשונה מרבה להציג מוטיבים אנטישמיים ואין זו הפעם הראשונה בה הם מפרסמים ידיעות כוזבות וסיפורים שקריים במטרה להגביר רוח כזו.

י"ט באלול תשע"ח