ב"ה יום ראשון, י"ד אייר תשע"ט | 19.05.19
ג'ון מקיין לצד מכתב הערכה ששיגר לשלוחים
ג'ון מקיין לצד מכתב הערכה ששיגר לשלוחים
כשג'ון מקיין ביקש לשוחח עם שלוחים מ-40 מדינות

בארצות הברית הלך לעולמו ביממה האחרונה, הסנטור הבכיר ומי שהיה המועמד לנשיאות ארה"ב, ג'ון מקיין ● הסנטור התבלט בתמיכתו הגדולה בישראל ואף שמר על קשרים הדוקים עם שלוחי הרבי ומנהלי בתי חב"ד באריזונה ● בפנים: המכתב המיוחד ששיגר לשלוחים בעת שהתמודד לנשיאות ● לסיפור המלא >>>
כתב שטורעם

בארצות הברית הלך לעולמו ביממה האחרונה, הסנטור הבכיר ומי שהיה המועמד לנשיאות ארה"ב, ג'ון מקיין. הסנטור התבלט בתמיכתו הגדולה בישראל ואף שמר על קשרים הדוקים עם שלוחי הרבי ומנהלי בתי חב"ד באריזונה.

בזמן שהיה המועמד הרפובליקאני לנשיאות ארה"ב, ערך שיחת וועידה עם שלוחים ראשיים ב-40 מדינות. השליח בוושינגטון, הרב לוי שמטוב, הבהיר עוד קודם לכן כי השיחה לא נועדה להביע תמיכה במקיין, וכי היוזמה באה מצד מטה הבחירות שלו.
 

השיחה עם מקיין ארכה 22 דקות ובמהלכה כינה מקיין את חב"ד "ארגון עצום". הוא גם הודה לכל מי שתמך בידידו ג'ו ליברמן.

בשיחתו הוא הבהיר את עמדתו בנוגע לסוגיות בחינוך וביטחון, והבהיר מהי עמדותיו בקשר לאירגוני הטרור. "לא נרא עוד שואה לעולם", הוא אמר להם.


במהלך אירוע תמיכה בפעילות חב"ד באריזונה, הוקרא מכתב הוקרה מיוחד ששיגר לאירוע מוושינגטון הבירה. הנה לשון המכתב בתרגום חופשי:

"לכבוד השליח הרב לברטוב ורעייתו,

"רעייתי סינדי ואני היינו רוצים להשתתף עמכם בדינר התרמה לכבוד 31 שנות חב"ד באריזונה, אולם מסיבה "לא ידועה" אנו מתגוררים במטוסים ואוטובוסים השנה, ולא נהיה באריזונה בזמן האירוע.

"ההתפתחות של חב"ד ברחבי מדינת אריזונה ידועה ומוכרת לנו. כתוצאה מהמנהיגות המשותפת שלכם, לחב"ד יש 13 מרכזים עם 17 רבנים. אנו יודעים ומבינים ששליחותכם היא לסייע ליהודים לחזק את קיום יהדותם.

"אנו מעריכים, כמו כן, את ידידותכם ותמיכתכם החמה והנרחבת, שלכם ושל הרבה מאוד מחברי קהילת חב"ד בשאיפתינו הפוליטיות לשינוי בארצות הברית, והקשר המיוחד והיחודי עם בת הברית הדמוקרטית היחידה במזרח התיכון - ישראל.

"המשיכו בעבודתכם הנפלאה בקהילה היהודית באריזונה.

באיחולים חמים, ג'ון מקיין."


ט"ו באלול תשע"ח