ב"ה יום שני, י"ב שבט תשפ"א | 25.01.21
עוקבים אחריך ב'מבצעים'?

הצטרפו להתוועדות השבועית של 'שטורעם', הפעם עם הרב דוד אבא זלמנוב על אפיזודה של מעקב במבצע תפילין ולקחיה (התוועדות חסידית)
מערכת שטורעם

בערב ר"ח סיוון של שנת תשל"ז, פרט הרבי מספר הוראות כיצד יש להתכונן בימים אלו לקראת מתן התורה. הרבי ציין שיש להוסיף בנתינת צדקה מידי יום, ומה טוב אם יתנו צדקה ג' פעמים ביום. הרבי עורר על הוספה בלימוד – ומה טוב אם גם זה ייעשה שלוש פעמים.

בימים אלו, הסביר הרבי, בני ישראל התכוננו למתן תורה, ובכל יום שחלף נרשמה התקדמות נוספת במעמדם הרוחני ובהכנה לקבלת התורה: "ויחן ישראל", "ואתם תהיו לי ממלכת כהנים", ההגבלה מכניסה להר, "התקדשו" וכו'.

לכן, סיכם הרבי, גם כיום על האדם להתכונן ולהכין עצמו היטב בעניינים שונים ל'מתן תורה'.

בין המשימות שבביצוען נתכונן למתן תורה, הרבי הוסיף את הפעילות ב"מבצעים" וענייני חינוך. בדבריו על חינוך – עניין הקשור אליי – העלה הרבי נקודה מעניינת. "בדורנו אנו רואים שגם עמי הארץ (בכל דור המושג "עם הארץ" משתנה, ובזמננו מדובר בכאלו שענייני יהדות אינם הצד החזק שלהם) מעודדים ושמחים כאשר ילדיהם מקיימים תורה ומצוות בפועל.

ביום שישי שעבר יצאתי כמנהג אנ"ש למבצע תפילין, שלכל הפחות פעם בשבוע יוצאים ומזכים את אחינו בני ישראל בהנחת תפילין. התייצבתי בתחנה המרכזית בראשון-לציון והצעתי לעוברים ושבים להניח תפילין.

כשהדקות חלפו, שמתי לב באדם העוקב אחרי מעשי. לאחר מספר דקות בהן התופעה נמשכה ניגשתי אליו. הוא הציג עצמו וסיפר שחמיו היה שניאור זלמן מסחרי שסייע רבות חב"ד. אמרתי לו שאישית אינני מכירו, אולם פגשתי במספר אגרות קודש מהרבי מהן עולה שהרבי העריך אותו מאוד והודה לו על פעולותיו הרבות למען חב"ד בארץ-הקודש.

ניסיתי להציע לו להניח תפילין, אך הוא סרב בנימוס. "זה לא מתאים לי", אמר. לאחר מספר דקות נוספות חלפה קבוצת צעירים שנענו מייד לבקשתי והניחו תפילין. כשהתקרבו, הבחנתי שעיניו של האורח – אורו מרוב נחת ואושר. באותו רגע נזכרתי בשיחה הזו של הרבי על החינוך, שאמנם יש כאלו שכלפי עצמם אינם מעוניינים ביהדות, אך גאים הם כשהדור הצעיר מתקרב.

כאילו כדי לאשר את תחושותיי, פונה אלי האיש ומספר לי על חגיגת בר מצווה שערך לבנו בכפר-חב"ד ועד כמה שמח בזה.

בימים אלו לקראת חג השבועות, עלינו להיזכר בימים הללו, בשיחותיו הקדושות של הרבי ולהפנים ולפעול בעצמנו ועם אחרים את כל הלקחים שהרבי אמר בשיחות עד ביאת גואל צדק.

לחיים!

כ"ט באייר תשס"ז
הגב לכתבה

תגובות
2
1. הגיע הזמן
להתחיל לצטט מיהודים כמו ר' דוד אבא שי'
ה' בסיון תשס"ז
2. יהודי ראוי
מסכים עם תגובה 1. להשמיע אנשי אמת.
ח' בסיון תשס"ז