ב"ה יום חמישי, י"ח אייר תשפ"ב | 19.05.22
לחצו להגדלה
לחצו להגדלה
העיתונות מדווחת: מעון יום של חב"ד הוקם בקרית מנחם

שני קטעי עיתונות בתחום החינוך, והראשון על חגיגת בר-מצוה לנערים מעולי בוכרה ● לזכרו ולכבודו של הרה"ח ר' יוסף לדיוב ע"ה שנלב"ע בשבוע שעבר אשר עסק במסירות נפש בחינוך הנוער העולה מבוכרה
מגיש: הרב משה מרינובסקי

חגיגת בר מצוה ל-27 נערים מבוכרה בישיבת חב"ד

רגשי הוקרה ואהדה רבה לפעלם הרב של חסידי חב"ד בקרב עולי רוסיה – בוכרה בארץ, באו לידי ביטוי בהשתתפות המונית של ראשי וזקני העדה הבוכרית על כל גווניה, בחגיגת בר מצווה קבוצתית, מפוארת ומרשימה, שנערכה בליל ר"ח טבת, אור לנר שישי של חנוכה, ל-27 תלמידי ישיבת חב"ד בראשון לציון,שעלו זה מכבר מבוכרה.

היה זה מחזה מרהיב עין, לראות את חתני הבר מצווה המאושרים שחגגו את יומם הגדול בחייהם בארץ הקודש בנוכחות הוריהם ומשפחתם, אחרי שנבצר מהם לעשות זאת "שם".

באולם המרווח של "אולמי ראשון" במרכז ראשון לציון הסבו ע"ג במה מיוחדת עשרים ושבעה החתנים המאושרים, כאשר מתחתיהם בשולחן הנשיאות מסבים רבנים, ראשי הישיבה, ראשי העיר, ראש המועצה הדתית, ראשי העדה הבוכרית בארץ, ואישי ציבור רבים.

החגיגה נפתחה ע"י הרב מרדכי גולדברג מנהל הישיבה, אשר במילים חמות ברך את חתני הבר מצוה, והזמין את המנחה ר' עמוס קרניאל מכפר חב"ד להנחות את הערב.

בין המברכים במסיבה היו רב העיר הרב ואלפא, יו"ר המועצה הדתית, מר יצחק שלינקה ועוד, אשר העלו על נס את המשימה הגדולה שנטלה על עצמה הישיבה, אשר פתחה את שעריה לקליטתם הרוחנית של 130 נערים עולי ברכה בארץ.

3 מחתני הבר מצוה הפתיעו את הקהל הרב באמירת "דרשה" המובנת לכל. לקול תשואות ההמון הרב שמילא את האולם. תלמיד עולה שהגיע לפני כחודשיים מברה"מ הפליא במיוחד וקצר תשואות מהקהל.

מעון יום של חב"ד הוקם בקרית מנחם

(עתי"ם) – עזבון של מיליונר יהודי משוויץ נתרם להקמת מעון יום של תנועת חב"ד בשכונה ירושלמית ובכך הביא לשיא מספר הפרויקטים הציבוריים שנתרם על ידי אדם אחד. המדובר במעון יום לילדים בקרית מנחם. אשר הצטרף השבוע ל-55 מעונות יום וגני ילדים ברחבי הארץ, שנתרמו מכספי מרק סטון, שהוריש את הונו הרב לטובת ילדי ישראל. בתו ובעלה ליאם קיר, הגרים באי גרסי ליד חוף אנגליה, השתתפו בטקס חנוכת המעון בו נכחו היו"ר העולמי של קרן היסוד המגבית המאוחדת לישראל מר עזרא שפירא, אנשי חב"ד שניהלו את המעון החדש ואורחים רבים. בטקס הנעימה בזמירותיה מקהלת ילדים חסידים.

ט"ז בחשוון תשע"ה