ב"ה יום חמישי, י"ח אייר תשפ"ב | 19.05.22
הכתבות שפורסמו בעיתונות
הכתבות שפורסמו בעיתונות
והתלמידים המצטיינים הם... ■ היו ימים

ששה תלמידים בישיבת תומכי תמימים בלוד זכו בכרטיסי טיסה לרבי וחסידי חב"ד ברחבי הארץ התגייסו ל"מבצע סוכות" ● קטעי עיתונות בענייני דיומא
מגיש: הרב משה מרינובסקי

תמורת 300 דפי גמרא בהצטיינות

פרס כרטיסי נסיעה לרבי מליובאוויטש

 

6 נערים בני 15 זכו בכרטיסי נסיעה לרבי מלובביץ עבור הצטיינותם בלימודיהם.

באולם החדיש של ישיבת תומכי תמימים בלוד, בה לקחו חלק רבנים וראשי ישיבות הורים וקהל רב, הוענקו פרסים גבוהים ל-20 תלמידיהם בני 13-15 שעמדו בהצלחה בבחינת הגמרא ותוספות. 6 הפרסים הראשונים היו לא פחות ולא יותר מאשר – כרטיסי נסיעה הלוך ושוב לארה"ב לשם ביקור בחצרו של הרבי מלובביץ רבי מנחם מנדל שניאורסאהן לימי חודש החגים. בפרסים אלה זכו 6 נערים אשר ידעו בהצטיינות 300 דפי גמרא עם פירושיהם ועשרות פרקי תניא, ספר היסוד לחסידות חב"ד.

הפרסים הבאים היו:

6 סדרות של ש"סים שכל אחד מהם כללה את 20 כרכי התלמוד הבבלי עם פירושם. בפרסים אלו זכו נערים שידעו 200 דפי גמרא ועשרות דפי "תניא". ערך פרס זה הוא כ-1500 ל"י. הפרסים הבאים היו – ספרי הלכה לרמב"ם שגם הם בעלי ערך כספי גבוה.

את כרטיסי הנסיעה לרבי העניק לתלמידים הרב אפרים וואלף מנכ"ל מוסדות חב"ד בישראל.

הזוכים בכרטיסי הנסיעה היו נערים הלומדים בישיבה זה מספר שנים וכמה מהם היו ילדים שעלו לאחרונה מבריה"מ. ואלו הם: שלמה סגל מבני ברק, אהרון קנייבסקי הגר בנחלת הר חב"ד שבקרית מלאכי, אליעזר ברוד מכפר חב"ד, כלב קובצ'יק ויוסף טייכטל וחיים שפיגלמן שלושתם מירושלים. ששת בעלי הזכיה ייצאו עוד השבוע לחצר הרבי.

במסיבה שבה לקחו חלק 300 תלמידים הלומדים בישיבה ואשר נוסדה עם קום המדינה, צוינו לשבח התלמידים ע"י ראשי הישיבות ומוריהם שסיפרו על ההתמדה והשקידה הבלתי רגילה של התלמידים שעמלו וישבו עד לשעות המאוחרות של הלילה ושיננו את תלמודם. מאידך צוינו ראשי הישיבה והמורים ע"י ההורים והתלמידים על מסירותם המיוחדת במינה, שהניבה את הפירות הללו.

עם גמר המסיבה נרשמו למבחן שייערך בשנה הבאה עוד 30 תלמידים שקיבלו על עצמם ללמוד במשך השנה 400 דפי גמרא ו"תניא" בעל פה כדי שיוכלו לזכות בפרסים של כרטיסי נסיעה לרבי בשנה הבאה.

 

 

 

סוכות ניידות של חב"ד נעות ברחבי הארץ

אזרחים, חיילים, חולים בבתי חולים, אסירים בבתי סוהר, נוסעים ברכבות ותושבים בישובי עולים וספר – זכו אתמול לברך את הברכה על הלולב והאתרוג, ולבקר בסוכות. זאת במסגרת "מבצע סוכות" של חסידי חב"ד הנערך בעת ובעונה אחת בישראל ובכל העולם כולו.

כ-40 סוכות קבועות ו-20 סוכות ניידות הופעלו ביום א' דחול המועד סוכות על ידי חסידי חב"ד לקיום מצוות החג.

הסוכות הוקמו ברחובות ובכיכרות הערים הגדולים ובמרכזים אזוריים של ערים ומושבות ברחבי הארץ, בהם הזמינו חסידי חב"ד את העוברים ושבים לקיום שלוש מצוות החג: הטעימה בסוכה, נטילת ארבעת המינים ושמחת החג. כל מי שנענה להזמנה כובד בטעימת שתייה לחיים בסוכה וחתיכת עוגה. הסוכות הניידות הורכבו על מכוניות המסיירות בישובי פיתוח, בשכונות עולים, בערים, במחנות ובמוצבי צה"ל, בשיתוף עם שלטונות הצבא.

מתוך הסוכות בקעו קולות דרך הרמקולים ומשמיעים מזמרת החג ומזמינים את העוברים ושבים להיכנס אל הסוכה, לשבת בצילה ולקיים את מצוות החג.

דברי המאפה לכיבוד בסוכות הכינו נשי ובנות חב"ד.

 

 

י"ג בתשרי תשע"ה