ב"ה מוצאי ש"ק, כ" אייר תשפ"ב | 21.05.22
היו ימים: נפאל, תשנ"א

בתמונה שצולמה בשנת ה'תשנ"א, נראים הרב אלבסקי והרב שפיגל בשיחה עם זוג מטיילים ישראלים ברחובות העיר קטמנדו לקראת ליל הסדר
מערכת שטורעם
לידי מערכת שטורעם הגיע תמונה שצולמה לפני יותר משני עשורים, במהלך ההכנות לליל הסדר בקטמנדו שבנפאל, הסדר שברבות השנים הפך לסדר הגדול ואולי אף המפורסם ביותר בתבל.

בתמונה שצולמה בשנת ה'תשנ"א, נראה הרב אסי שפיגל כיום שליח חב"ד ביוג'ין אורגון, יחד עם הרב חיים ברוך אלבסקי, כיום מנהל הפעילות לילדים בבית חב"ד ווסט-סייד שבמנהטן, בשיחה עם זוג מטיילים ישראלים ברחובות העיר קטמנדו.

השניים ניהלו את הסדר במקום פעמיים, כאשר בפעם השנייה היה זאת תחת מרד אותו ניהלו האזרחים שביקשו דמוקרטיה. המצב המעורער שנשלט בכוח ע"י הצבא דחה את קיומו של הסדר, והם היו בקשר תמידי עם מזכירות הרבי וממשלת ישראל בכדי לוודא שהכל יבוא על מקומו בשלום.

השלוחים סיפרו בזמנו לשליח בנפאל כיום הרב חזקי ליפשיץ, כי חיפשו פאקס, על מנת לשלוח למזכירות. "הפאקס היחיד היה במלון, בקצה העיר. הרבי הורה לפועל להמשיך בהכנות לליל הסדר כרגיל, ויום לפני החג נרגעו כל המהומות", סיפר אחד מהם.

"זה בדיוק מה שאירע כאן לפני כשנתיים", מספר הרב ליפשיץ ל'שטורעם', "המהומות שככו ערב החג וליל הסדר התקיים כהלכתו ובצורה רגועה. כך, אנו מאמינים יתקיים גם השנה, למרות ההתראות לפיגוע, ברכתו של הרבי שוררת על המקום".

ב' בניסן תשס"ח
הגב לכתבה

תגובות
4
1. מישהו יודע
כמה שנים מתקיים שם ליל הסדר ?
חשבתי שליפשיץ התחיל את זה לפני עשור
ב' בניסן תשס"ח
2. היושבים ברקע
אם אני לא טועה נראה שאלו ברקע מחזיקים רובים בידיהם, או שאני לא רואה טוב

ב' בניסן תשס"ח
3. lubavitch international
התמונה נדפסה בשעתו במגזין ההיסטורי "ליובאוויטש אינטרנשנל". וכנראה, משם לוקחה.
ב' בניסן תשס"ח
4. בימים ההם בזמן הזה
מה שקרה אז זה מה שקרה לפני כשנתיים בפסח בנפאל. המקום לא משתנה, החבדניקים כן
ב' בניסן תשס"ח