ב"ה יום רביעי, כ"ד אייר תשפ"ב | 25.05.22
מבצע תפילין, 40 שנה
מבצע תפילין, 40 שנה צילום: ארכיון שטורעם
40 שנה ל'מבצע תפילין': פרויקט

החל מהיום, אנו פותחים בפרויקט מיוחד לציון 40 שנה ל'מבצע תפילין', • דיווח מהכנס הארצי של חב"ד בתשכ"ח בסימן "מבצע תפילין"
יאיר בורוכוב

בימים אלה מציינים ארבעים שנה למלחמת ששת הימים. בעיצומם של ימי המלחמה, בימים הסמוכים לנצחון הגדול על צבאות ערב תוך כדי ניסים גלויים, בשבת פרשת במדבר תשכ"ז, השבת שלפני חג השבועות, יצא כ"ק אדמו"ר זי"ע בהכרזה על 'מבצע תפילין'.

הרבי דיבר על החשיבות והסגולה שיש למצווה זו להרתיע את האויב, על פי דברי הגמרא: "וראו כל עמי הארץ כי שם ה' נקרא עליך ויראו ממך. תניא רבי אלעזר הגדול אומר, אלו תפילין שבראש".

במלאות 40 שנה למבצע תפילין, אנו פותחים בפרויקט מיוחד. בשבועות הקרובים נעלה, כאן ב'שטורעם', תמונות, מסמכים, סיפורים, ראיונות וקטעי עיתונות, הקשורים ל'מבצע תפילין'.

כך כותב הרבי באגרת קודש מג' תמוז תש"ל: "מה שנוגע לי הוא עניין הפצת היהדות, ולכל לראש מבצע תפילין, שזכיתי שדברי התעוררות שלי בזה מתקבלים בין כמה חוגים...".

בקטע העיתונות שלפנינו, דיווח מהכנס הארצי של חסידי חב"ד שעמד בסימן "מבצע תפילין". הכנס התקיים בחשוון תשכ"ח, כאשר הדוברים והנאומים נסבו סביב הנושא העיקרי שהיה על סדר יומם של חסידי חב"ד: כיצד להגביר את המבצע, ולגרום נחת רוח לרבי.

במהלך הכנס הושמעה שיחת קודש מוקלטת מהרבי בנושא התעוררות הנשמה היהודית בין תושבי ארץ הקודש. "השיחה עשתה רושם עז על הנוכחים, בהם אישי ציבור ועיתונאים" נאמר בידיעה.

גולשים שיש בידיהם תמונות, מסמכים, סיפורים וקטעי עיתונות מתבקשים לשלוח למערכת. לחצו כאן למשלוח.

י"ד באייר תשס"ז
הדיווח בכרם חב"ד. לחצו להגדלה
הדיווח בכרם חב"ד. לחצו להגדלה
 
הגב לכתבה

תגובות
2
1. עלו והצליחו
בCOL כבר העתיקו את הפורמט ממכם.
י"ד באייר תשס"ז
2. אצל המתחרים
ניסתי להבין שם מה הקשר בין התמונה לכתבה - שום קשר.. כדרכם
שטורעם המשיכו להביא חומר מקצועי איכותי ונדיר.
י"ד באייר תשס"ז