מפקד חיל האוויר הדליק נרות

מפקד חיל האוויר האלוף אלעזר שקדי הגיע היום להשתתף במסיבת חנוכה בקריית הסביונים. "מהנרות אנו לוקחים את העוצמה" אמר האלוף
כתב שטורעם

מפקד חיל האוויר האלוף אלעזר שקדי הגיע היום כדי להשתתף במסיבת חנוכה בקריית הסביונים. מאה עשרים איש משכונת קריית הסביונים ישבו רתוקים שעה ארוכה לכיסאותיהם באירוע המיוחד. האירוע שאורגן ע"י שליח חב"ד ביהוד הרב שמעון וינר והשליח בשכונה הרב שמואל וולף התקיים בבית הכנסת אור אבנר בראשותו של הרב רמי חביב.

האלוף שקדי פתח את המסיבה באמירת לחיים יחד עם השליח לשכונה הרב שמואל וולף. "מהנרות האלו אנו לוקחים את העוצמה להתמודד מול אויבנו במשך השנה", אמר האלוף לקהל הנוכחים, "רק אתמול שמענו על התערערות השלטון הסורי ועל דבריו של נשיא איראן לאחרונה שקרא להשמיד את היהודים. אנו נמצאים פה בהדלקה, כדי לומר שבשנה האחרונה השתמשנו הרבה עם האש, אמנם בשכל ועם שיקול, אבל אנחנו אומרים שכל מי שיאיים עלינו, לא נהסס ונתקוף אותו באש", דברי האלוף.

הרב יחזקאל סופר, המרצה החסידי ריתק את הקהל למשך זמן ארוך בסגנונו המיוחד ובדבריו החדים הסביר לקהל על ההבדל המהותי שבין יוון לציון. "מדליקים שמונה נרות בחנוכה לזכר הניצחון של מכבי על יוון שמונה אפס", התבדח הרב סופר עם הקהל.

בסיום המסיבה רקד הקהל עם השלוחים, וכל הנוכחים הודו בחום לרב וינר והרב וולף שארגנו את הערב המיוחד הזה.

ובזמן המסיבה, כאשר המבוגרים האזינו להרצאות ודברי ברכה, התקיימה בחלקו העליון של בית כנסת סדנא מיוחדת לילדים מטעם צעירי חב"ד. בסדנא למדו הילדים להכין נרות משעווה ולכתוש את הזיתים כדי להפיק מהם את השמן. בהמשך הסדנא שמעו מסיפורי חנוכה מפיו של הרב שמעון וינר, נערכו הגרלות לילדים שהשתתפו ואף שרו עימם משירי החנוכה לאחר הדלקה מיוחדת שהתקיימה עבורם.

לגלריית תמונות מהאירוע, לחץ כאן

א' בטבת תשס"ו