לוגו אוניברסיטת "וירג'יניה טק" על רקע האוניברסיטה. בקטן: הפרופסור לוי ליברסקו ע"ה.
לוגו אוניברסיטת "וירג'יניה טק" על רקע האוניברסיטה. בקטן: הפרופסור לוי ליברסקו ע"ה.
בית חב"ד יוקם במתחם הטבח

היום הכריז הרב חיים יהודה קרינסקי על הקמת בית חב"ד חדש במתחם הקמפוס של אוניברסיטת וירג'יניה בה נערך הטבח הנוראי השבוע (ארה"ב)
בני שמחה

היום הכריז הרב חיים יהודה קרינסקי על פתיחתו של בית חב"ד חדש במתחם אוניברסיטת 'וירג'יניה טק' בבלאקסבורג, וירג'יניה בה אירע ביום שני האחרון הטבח בו נהרגו 32 מתלמידי האוניברסיטה. בית חב"ד יופעל ע"י השליח הרב יוסף קרנץ תחת בית חב"ד המרכזי של מדינת ווירג'יניה, כך מדווח האתר ליבואוויטש.קום.

בית חב"ד החדש ייקרא על שמו של ההרוג היהודי בטבח, הפרופסור לוי ליברסקו ע"ה שיובא היום למנוחות בארץ הקודש. בית חב"ד במקום ייתן מענה יהודי הולם ל- 1000 הסטודנטים היהודים הלומדים במקום מתוך 26,000 הסטודנטים באוניברסיטה.

השליח הרב קרנץ שבשעות שלאחר הטבח היה בקשר עם אשת הנרצח וכן עם בניו ארי וג'ו, התייעץ יחד עם בני המשפחה שבירכו את ההחלטה הטובה על פתיחתו של בית חב"ד שייקרא על שם אביהם ע"ה במתחם האוניברסיטה, וייתן את המענה הנכון לסטודנטים היהודים הבאים בשערי האוניברסיטה כבית חם ואוהב, בית של תורה ומצוות שיאיר את האוניברסיטה כולה.

הרב יוסף קרנץ הוסיף ואמר שאישיותו של הפרופסור שהקדיש את חייו למען אחרים, והזכרון הטוב שהשאיר למכריו וידידיו יתבטא במרכז היהודי החדש ובפעיליות שלו שיהיו כמצבת הזכרון הטובה ביותר לפועל חייו.

"בית חב"ד ע"ש ליברסקו" יהווה חלק מ- 100 בתי חב"ד האחרים הפרוסים ברחבי מדינת ארה"ב, המעניקים סביב מעגל השנה את כל הצרכים היהודים למאות אלפי הסטודנטים היהודים הפזורים בקרב הקמפוסים והאוניברסיטאות.

ב' באייר תשס"ז