יו"ר ש"ס אריה דרעי בטקס קריאת שם הרחוב הראשי של כפר חב"ד, לצד המד"א הרב אשכנזי, ראש המועצה דוד יפרח ויו"ר הוועד ר' שמעון רבינוביץ'
יו"ר ש"ס אריה דרעי בטקס קריאת שם הרחוב הראשי של כפר חב"ד, לצד המד"א הרב אשכנזי, ראש המועצה דוד יפרח ויו"ר הוועד ר' שמעון רבינוביץ' צילום: ארכיון שטורעם
ש"ס מסתערת על חב"ד: בליץ מפגשים בריכוזי חב"ד

בצל החשש מהצבעה עבור מפלגה שלא תעבור את אחוז החסימה, שבעבר נהנתה מקולות רבים בקרב חסידי חב"ד, הקימו בש"ס את מטה חסידות חב"ד מתוך מטרה לגייס את תמיכת החסידות בניסיון להגדיל את הקולות לגוש הימין ● בראשות המטה עומד ח"כ ר' יעקב מרגי, ידיד חב"ד ● רבנים ואישי ציבור מקרב החסידות כבר הכריזו שאין להצביע למפלגה שאין כל סיכוי שתעבור את אחוז החסימה ותסכן את גוש הימין כולו ● בשבוע הקרוב יתקיימו שורה של כינוסים מטעם מטה חב"ד ברחבי הארץ ● לסיפור המלא >>>
מערכת שטורעם
בצל החשש מהצבעה עבור מפלגה שלא תעבור את אחוז החסימה, שבעבר נהנתה מקולות רבים בקרב חסידי חב"ד, הקימו בש"ס את מטה חסידות חב"ד מתוך מטרה לגייס את תמיכת החסידות בניסיון להגדיל את הקולות לגוש הימין. מי שעומד בראש המטה הוא ידיד החסידות ח"כ הרב יעקב מרגי.

בש"ס מציינים כי הצבעה עבור עוצמה יהודית היא למעשה פגיעה אנושה בגוש הימין משום שאין כל סיכוי שיעברו את אחוז החסימה. רבנים ואישי ציבור מקרב חסידות חב"ד כבר הודיעו שהפעם אין שום סיבה להצביע עבור מפלגה שאין שום סיכוי שתעבור את אחוז החסימה.

בכוונת ראשי המטה לקיים שורה של כינוסים וחוגי בית בכל ריכוזי חב"ד ברחבי הארץ, כאשר מי שיעמוד בראש המטה הוא ח"כ הרב יעקב מרגי המקורב לחסידות.

כחלק מהחיבור בין ש"ס לחסידות חב"ד פירסם בשבוע שעבר יו"ר תנועת ש"ס הרב אריה דרעי את דבריו של כ"ק אדמו"ר הריי"צ נ"ע, שאמר "לכו אל יהודי מרוקו, שצריכים מלמדים ומורים, והרביצו תורה ביניהם. אין חילוק בין בני ישראל, אם אשכנזים או ספרדים המה. כולנו בני אברהם יצחק ויעקב".

גם בדבריו בכנס פתיחת הקמפיין של ש"ס, חידד יו"ר התנועה הרב אריה דרעי את נאמנות המפלגה לשלושת השלמויות עליהם הורה כ"ק אדמו"ר זי"ע: "ארץ ישראל שייכת לעם ישראל על פי תורת ישראל. התורה היא הקושאן שלנו על הארץ הזאת. אנחנו הימין הדתי בישראל".

למעשה, הקשר בין חסידות חב"ד לתנועת ש"ס לא החל רק במערכת הבחירות הנוכחית. כזכור לפני כשנה, התקיים מפגש מיוחד בו השתתפו עשרות רבנים מחב"ד עם יו"ר ש"ס השר הרב אריה דרעי והביעו את הכרת הטוב שיש להם על פועלו למען חסידות חב"ד ולמען שמירת העקרונות החשובים ובהם שליחות העם, התורה והארץ.

בפגישה שהתקיימה בחודש אדר תשע"ט בלשכתו של יו"ר תנועת ש"ס הרב אריה דרעי השתתפו יו"ר בי"ד רבני חב"ד ורבה של הקהילה בקרית מלאכי הגאון רבי יצחק יהודה ירוסלבסקי, הגאון רבי שמעון אליטוב חבר מועצת הרבנות הראשית הרב אליעזר מזרחי סגן שר הבריאות לשעבר והרב שמעון אלמליח רב העיר עתלית, לצד עשרות רבני קהילות ודיינים הנמנים על חסידי חב"ד.

במהלך המפגש נידונו בהרחבה נושאים בוערים שעל סדר היום לכלל ולפרט ולחסידות חב"ד בארץ במפעל השליחות וברשימת הערים שממתינה לכהונת רבנים חדשים.

הרב יצחק יהודה ירוסלבסקי פתח בדבריו ואמר "אני כאן בראש ובראשונה מצד הכרת הטוב. הרב אריה דרעי פעל ועזר לנו מאוד בהקמת המקווה בקרית מלאכי" הוא הוסיף ואמר "החובה שלנו היא לעשות שכל הקהל של השומעים, יצביע לחיזוק התורה בלבד ולא לשום מקום אחר. יש לפעול למען הרשימה החרדית ביותר ולהביע הכרת הטוב לש"ס שפועלת יומם ולילה בלי די להגדיל תורה ולהאדירה ולקרב רחוקים לחיי אמונה ומסורת".

הרב שמעון אליטוב פירט בהתרגשות על הקשר רב השנים עם מרן הגאון רבי עובדיה יוסף זצ"ל, וסיפר כיצד דאג הרבי מליובאוויטש שיקבלו את פניו של מרן בכל מקום שיגיע באמצעות השליח המפורסם הרב גליק והשלוחים בעולם כולו. הוא ציין כי "למסירות של הרב דרעי אין גבולות" וקרא להשפיע על העם לפעול למען התנועות החרדיות ובהם המפעלים הגדולים התורניים של מפלגת ש"ס שתרחיב גבולה בעשיה המפוארת.

הרב אליטוב ציין בדבריו שחסידי חב"ד צריכים לתמוך ברשימות החרדיות בלבד כמצוות הרבי ואף טבעי הדבר שבני עדות המזרח יתמכו ויחזקו את ש"ס שעומדת לימין חב"ד בכל מעשי הקירוב בשדה השליחות.

הרב דרעי הדגיש באוזני הרבנים את שיתוף הפעולה בכל רחבי הארץ בין נציגי ש"ס לבתי חב"ד שבכל עיר ועיר, כשהוא מציין כי הנחה תדיר את חברי הכנסת והנציגים ברשויות המקומיות לסייע לשליחי חב"ד בכל פניותיהם.
י"ח בשבט תש"פ