הרב וולפא בבית המשפט העליון, היום
הרב וולפא בבית המשפט העליון, היום צילום: שטורעם.נט
ביקורת בעליון על הפרקליטות במשפט הרב וולפא

בית המשפט העליון דן היום (שני) בבקשת רשות הערעור שהגישה פרקליטות המדינה נגד זיכויים של הרב שלום-דב וולפא ור' שבתי וינטראוב בשתי ערכאות מעבירה של "הסתה לאי ציות" ●במהלך הדיון מתח ראש ההרכב, השופט ניל הנדל, ביקורת על ההחלטה של הפרקליטות להגיש בקשת רשות ערעור ● עו"ד יצחק בם: "היום בעצם הראינו לבית המשפט שחור על גבי לבן שהפרקליטות נוהגת איפה ואיפה. השר אוחנה צדק" ● בכתבה המלאה: עו"ד בם בראיון וידאו ● לסיפור המלא >>>
ברוך הלוי
בית המשפט העליון דן היום (שני) בבקשת רשות הערעור שהגישה פרקליטות המדינה נגד זיכויים של הרב שלום-דב וולפא ור' שבתי וינטראוב בשתי ערכאות מעבירה של "הסתה לאי ציות".

כאמור, בית משפט השלום בירושלים ובית המשפט המחוזי בעיר זיכו בעבר את הרב וולפא ואת וינטראוב מעבירה זו, בגלל חופש הביטוי.

במהלך הדיון מתח ראש ההרכב, השופט ניל הנדל, ביקורת על ההחלטה להגיש בקשת רשות ערעור, בחלוף זמן רב כל כך מהאירועים ולאחר הזיכוי בשתי הערכאות.

עו"ד יצחק בם המייצג את אחד הנאשמים תקף את הפרקליטות, "כאשר פרופ' יעל אמתי חתמה על עצומה שתומכת בסרבנות והבהירה שתסייע לחיילים שיסרבו לשרת בשטחים קבע היועמ"ש שאין כאן עבירה פלילית. למרות זאת את הרב וולפא ואת שי גפן (שבתי וינטראוב - ב.ה.) הפרקליטות רודפת כבר עשר שנים על מעשים דומים וטוענת בבית המשפט העליון שצריך להפוך את זיכויים ולהרשיע אותם".

"היום בעצם הראינו לבית המשפט שחור על גבי לבן שהפרקליטות נוהגת איפה ואיפה. השר אוחנה צדק, יש 'פרקליטות בתוך פרקליטות' והפרקליטות שבתוך הפרקליטות מתנהלת משיקולים פסולים ואת זה צריך להפסיק", הוסיף בם.
צפו בראיון שהעניק עו"ד בם לאחר הדיון:

י"א בכסלו תש"פ