הפרופ' ז"ל על רקע זירת האירוע
הפרופ' ז"ל על רקע זירת האירוע
"כך מנענו נתיחת הגופה"

השליח הרב יוסף קרנץ התארח בתוכנית "קול שישי" וסיפר על השעות הרבות שעשה בזירת הטבח, וכיצד דאג להעברת גופת הפרופ' היהודי. להאזנה
כתב שטורעם

השליח בווירג'ניה, הרב יוסף קרנץ שפיקח על העברת גופתו של הפרופסור היהודי, מר  ליביו ליבסקו שנרצח בטבח באוניברסיטה היה האורח בפינה "חב"ד בעולם", בתוכניתו של אסף נגל המשודרת ברדיו קול חי.

הרב קרנץ נשאל היכן היה כשהאסון התרחש.

"אני מתגורר מרחק ארבע שעות מהאוניברסיטה, ובתחילה לא שמעתי על הרוגים יהודים. רק לאחר-מכן נפוצה השמועה על מותו של הפרופסור היהודי. בדרכי לאוניברסיטה ביקשתי משליח דובר רומנית להצטרף, לאחר שנודע לי שמשפחת הפרוספור הם ילידי רומניה.

"בבואי למקום דאגנו תחילה שקבורתו של הפרוספור תתקיים על-פי כללי ההלכה המלאים. נפגשנו עם הפתלוגית הראשית והסברנו לה את הוראות ההלכה. ביקשנו ממנה שתאפשר את העברת הגופה בצורה המהירה ביותר, כמובן ללא שתנותח. זה לא היה קל, אבל לאחר מאמצים ומעורבות הצלחנו".

הרב קרנץ מספר על מראות קשים שנגלו לעיניו בעת ששהה במקום הטבח. "מיד לאחר-מכן צעדנו לביתו של הפרוספור כדי לשוחח עם רעייתו. בבית היו נציגי הקונסוליה הישראלית, וכשנכנסו הם פנו אליה ואמרו: הנה חב"ד, אתם בידים טובות.

"השליח שנלווה אליי שוחח עמה בשפתה, רומנית. שם שהינו כל הלילה עד אור הבוקר לאחר שהיה ברור לנו שהכל מתבצע על הצד הטוב ביותר".

  • להאזנה לראיון לחצו על כפתור ההפעלה או לחצו כאן
    ב' באייר תשס"ז